TOPlist

Revoluční herní ovladač MUJA: Na zádech telefonu vytvoří dotykovou plochu

Handscape-MUJA-herni-gamepad-android

Herní gamepad pro mobily s názvem MUJA už na první pohled zaujme tím, že se vůbec nepodobá jiným herním ovladačům na trhu. Novinka je určena pro Android i iOS telefony a zjednodušeně dělá to, že vám umožní ovládat hry pomocí zad telefonu.

MUJA gamepad pro Android i iOS připomíná v mnohém PlayStation Vita

Už když jsme viděli první záběry toho, jak se MUJA využívá k hraní her, vzpomněli jsme si na herní přenosnou konzoli PlayStation Vita. Tato konzole má totiž téměř celá záda pokryta dotykovou vrstvou. A to samé dělá nyní MUJA, akorát s tím rozdílem, že tohle řešení půjde na téměř jakýkoliv telefon. Jedinou podmínkou je velikost, určen je pro telefony s velikostí displeje alespoň 4,7 palce.

https://www.youtube.com/watch?v=kcu8LJj6HAg

Společnost Handscape spustila kampaň na Indiegogo, kde od lidí požadují 2 tisíce dolarů. V době psaní článku už měli vybráno více než 75 procent požadované částky a ještě více než 28 dní do konce. K zadní straně mobilu tento gamepad připevníte pomocí přísavek. Na jedno nabití vydrží až 50 hodin hraní.

muja hrani her

Gamepad následně zadní straně promění v dotykovou plochu, zároveň se zvětší tloušťka telefonu, což je ale u hraní výhoda, protože se bude lépe držet telefon. S mobily se propojuje pomocí bluetooth. K dispozici je i aplikace MUJA, která pomáhá s podporou u a nastavením u nejoblíbenějších her na trhu. A to třeba PUBG Mobile, Fortnite, Survivor Royale, Arena of Valor apod. Cena je během kampaně na Indiegogo 59 dolarů, v přepočtu cca 1 300 Kč. Normální cena bude poté 99 dolarů, což je cca 2 200 Kč.

Jak se vám líbí Android a iOS gamepad MUJA? Je to lepší řešení než klasické herní ovladače pro telefony?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)