Redmi Note 2 posouvá prodejní rekordy Xiaomi zase o kus dál

Redmi Note 2

Xiaomi je známé svými prodejními úspěchy, za které vděčí především nekompromisnímu poměru cena / výkon u svých produktů, povedené grafické nadstavbě MIUI a v neposlední řadě také velké komunitě. I díky těmto faktorům se Xiaomi daří zaznamenávat jeden prodejní rekord za druhým. Za nejnovější prodejní úspěch pak tento čínský drak vděčí svému novému, dostupnému ale přesto velmi dobře vybavenému telefonu Redmi Note 2. Tato novinka byla představena sice teprve před pouhým měsícem, i tak se však Xiaomi již podařilo prodat celkem 1,5 milionu těchto smartphonů, to z něj činí nejrychleji prodávané zařízení s logem Xiaomi vůbec. Společnost má však s tímto modelem nemalé cíle a do konce tohoto roku hodlá prodat 10 milionů Redmi Note 2.

redmi note 2

A čemu vlastně Redmi Note 2 vděčí za svou popularitu? Za cenu okolo 3800 Kč, za kterou se v přepočtu prodává jeho nejvybavenější varianta na domácím trhu, zákazníci dostanou například 5,5″ FullHD IPS displej nebo chipset z dílny MediaTeku spadající do nejvyšší řady tohoto výrobce – 64bit Helio X10 s osmi jádry Cortex-A53 taktovanými na 2,2 GHz, grafický výkon zde obstarává čip PowerVR G6200. Interní úložiště disponuje 16 nebo 32 GB prostoru a operační paměť má kapacitu 2 GB. Českého zákazníka však může od koupě tohoto telefonu odradit (ne)podpora LTE pásem, Xiaomi Redmi Note 2 zvládá “pouze” frekvence 1800 / 1900 / 2100 / 2300 / 2500 / 2600 MHz. Hlavní fotoaparát od Samsungu nabídne rozlišení 13 MPx, technologii fázového ostření, soustavu pěti čoček a světelnost objektivu f/2.2. Přední kamerka nad displejem pochází od OmniVision a nabídne rozlišení 5 MPx. Použitá baterie má kapacitu 3060 mAh.

Co na telefon Xiaomi Redmi Note 2 a jeho prodejní úspěchy říkáte?

 

Zdroj: AndroidAuthority.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)