Menu

Překvapivý průzkum ComScore: 13 % uživatelů stahuje 50 % aplikací

Trh s mobilními aplikacemi neustále roste, ale čím je větší, tím těžší je na něm vyniknout. Konkurence je značná, ale naději na úspěch ovlivňuje také fakt, že pouhých třináct procent majitelů chytrých telefonů je zodpovědných za polovinu celkového počtu stažených aplikací. Tvrdí to výsledky průzkumu společnosti ComScore.

Data pro tento průzkum byla sbírána ve Spojených státech po dobu tří měsíců do června 2016. Ukázala, že tempo stahování aplikací se proti minulosti změnilo. Například 49 % dotázaných uživatelů si v uvedeném období nestáhlo ani jednu jedinou aplikaci. To pro vývojáře programů není zrovna pozitivní zpráva. Na druhou stranu je nutné si uvědomit, že chytré telefony dnes už používá skoro každý, nicméně mnozí je stále primárně berou jen jako zařízení k telefonování a posílání textových zpráv. Dalo by se říci, že jistá skupina majitelů smartphonů je používá identickým způsobem, jako někdejší tlačítkové Nokie s monochromatickým displejem. Tedy pokud v nainstalovaných aplikacích najdou Hada, budou ho hrát, ale pokud tam nebude, nějak to bez něj přežijí.

Průzkum ComScore: 13 procent majitelů chytrých telefonů představuje více než polovinu všech stahování

Průzkum ComScore: 13 % uživatelů stahuje 50 % aplikací

Průzkum ComScore: 13 % uživatelů stahuje 50 % aplikací

Naopak lidé, kteří již aplikace stahovali, je stahují i nadále. Spolu s tím, jak se nové technologie stávají dostupnějšími, tvoří stále větší část uživatelské základny chytrých telefonů příležitostí uživatelé. Ta část populace, která má zájem o aplikace, stahuje v průměru 3,5 aplikace měsíčně. “Celkový počet stažení aplikací je vysoce koncentrovaný v horní části žebříčku, kde 13 procent majitelů chytrých telefonů představuje více než polovinu všech stahování v daném měsíci.” konstatuje výzkum. Před dvěma lety však podobná studie zjistila, že žádné aplikace nestáhly téměř dvě třetiny majitelů chytrých telefonů, takže letošních 49 % je vlastně poměrně výrazným zlepšením. Čísla ale nelze zcela porovnávat, neboť byla změněna metodika sběru dat a srovnávali bychom jablka s hruškami.

Jak jsou na tom naši čtenáři? Máte v telefonu postahované desítky nebo dokonce stovky aplikací? Nebo jste spíše konzervativní a z větší části si vystačíte se standardní palubní výbavou? Podělte se o své zkušenosti a názory na toto téma v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidauthority.com, recode.net.

 

Komentáře

XCrow

XCrow 1

z aplikace
19.9.2016 19:27

Za me, mam uz nejaky experiment obdobi za sebou a opavdu nezkousim vsechno co na me v gplay blikne. Mam svoji sadu appek kterou instaluju na kazdej novej telefon a pokud nejakou vymenim nebo nove zacnu pouzivat, tak je to na zaklade x prectenych recenzi nebo doporuceni, jinak si jedu na svy osveceny sade cca 30 aplikaci, pokud pocitam i guuglovsky.

R.i.f

19.9.2016 20:03

Mám to stejné jako +XCrow , jen s tím rozdílem, že když na něco narazím, nemám problém to testnout a třeba rovnou smazat :) Někdy za celý měsíc nestáhnu nic, ale pak z ničeho nic dlouhá přijde vlna zajímavých titulů a už se nestíhá nabíjet.

avenged

z aplikace
19.9.2016 20:42

mám podle Googlu postahovano přes 2500 aplikací, v mobilu jich na delší než testovací období zůstalo cca 250,tedy 10%

Googler

z aplikace
19.9.2016 20:47

Tak podle posledního sčítání jich mám momentálně v mobilu 193, ale celkem jsem jich stáhl mnohem více. Mám určitou skupinu appek, které používám prakticky každý den. Potom zde mám aplikace “kdyby náhodou” a nakonec pár appek, které testuju, překladám apod.

RSS (komentáře k článku)