Projekt Věnuj mobil – darujte svůj starý přístroj na dobrou věc

venuj

Chytré mobilní telefony se staly hitem a téměř každý z nás vystřídal již několik modelů. Nákupní horečka se ještě zvýší v období Vánoc, kdy se ke svým majitelům dostane další obrovská spousta mobilních přístrojů. Každý se však položme otázku, co s těmi starými? Nezisková organizace ASEKOL varuje, že už nyní se lidem doma hromadí více než 9 milionů nepoužívaných telefonů. Vánoce tuto situaci ještě více změní.

„Z tohoto popudu vznikl projekt Věnuj mobil. Každý nám může bezplatně věnovat svůj starý telefon, ať už funkční nebo ne. Provozuschopné mobily pak předáváme dětem z dětských domovů, pro které jsou důležitou spojnicí se světem mimo dětský domov,“ vysvětluje Hana Ansorgová z neziskové organizace ASEKOL, která se zpětným odběrem elektra zabývá. Dodává, že je proto dobré se zamyslet a ve vánoční atmosféře udělat dobrý skutek, který dětem přinese radost.

„Z našeho průzkumu vyplývá, že téměř 70 % Čechů starý mobil nevytřídí. Často jej skladují nepoužívaný doma nebo dokonce vyhodí do směsného odpadu,“ říká Ansorgová. Takovéto nakládání se starými mobily ale nepřináší žádný užitek. Správnou alternativou pro funkční přístroje je právě projekt Věnuj mobil, ty nefunkční pak patří do červených kontejnerů či do sběrných dvorů, stejně jako ostatní drobné elektro.

asekol

Více informací o možnosti vrácení svých přístrojů se dozvíte na stránkách www.venujmobil.cz.

zdroj: tisková zpráva

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)