TOPlist

Android RoadShow Ostrava 2012 – shrnutí

IMG_4005

Ostrava, město spousty androídích fanoušků, se konečně 22. 9. 2012 dočkalo a naše redakce sem spolu s partnery dorazila ukázat veřejnosti ty nejnovější mobilní technologie na androidí platformě. Na návštěvníky tak čekala přehlídka nejvýkonnějších mobilů, tabletů, ale každý se zde mohl dozvědět také spoustu informací nejen o systému Android díky zajímavým přednáškám, nebo si třeba vyzkoušet Hi-Tech hračky v podobě kvadrokoptéry Ar.Drone 2 či zběsilé koule Sphero. A návštěvnost? Ta předčila zatím všechny dosavadní Android RoadShow v Čechách. Jak to tedy na této velkolepé akci vypadalo?

Ještě připomínáme, že další Android RoadShow 2012 se bude konat již 27. 9. v Plzni. Více informací na www.androidroadshow.cz (na každou registraci je potřeba jiný email).

Hashtag akce pro všechny sociální sítě je #androidroadshow

Místo konání

Pro konání další Android RoadShow jsme vybrali prostory domu kultury Akord v Ostravě – Zábřehu. Naše akce zde startovala již 22. 9. od 9 hodin, kdy se rozběhly registrace a veškeré dění mohlo začít. Ihned po vstupu do prostor měl každý návštěvník před sebou několik zajímavých stánků našich partnerů, kde si ihned mohl osahat to nejlepší, co se na trhu nachází, a nechat si poradit či se na cokoliv zeptat. Prostory byly možná o něco užší, než by bylo pro našeho androidího maskota ideální, ale všichni brali jeho nemotorný přesun s humorem a nikomu ani nevadilo, že se o ně Andru několikrát svým zeleným tělem otřel. Přednáškám patřila největší část domu kultury, „taneční sál“, který se proměnil v přednáškovou místnost.


Zvětšit mapu

IMG_3887

IMG_3958

 

Co bylo k vidění?

Jako vždy dorazí na Android RoadShow armáda toho nejlepší, co se dá na trhu (nebo bude) pořídit. Každý návštěvník tak dostane jedinečnou možnost vyzkoušet si supertelefony a tablety od předních výrobců, promluvit si se zástupci jednotlivých firem, dozvědět se něco i o technologiích souvisejících s Androidem (NFC, Nvidia Tegra atp.), promluvit si s redaktory portálu Svět Androida nebo si vyzkoušet kvadrokoptéru Ar. Drone 2 či kouli Sphero.

Samsung

Hlavním partnerem pro ostravskou RoadShow se stala společnost Samsung, jednička na poli mobilních technologií. Díky Samsungu měl každý návštěvník možnost vyhrát nadupaný smartphone Samsung Galaxy S II a vyzkoušet si to nejlepší, co je dnes na trhu. Samsungu patřila také zajímavá přednáška v našem programu, kde jste se dozvěděli spoustu zajímavých informací ohledně přístrojů a služeb této společnosti.

A jaké kousky byly k vidění? Na naší RoadShow nemohla chybět vlajková loď a zároveň možná nejlepší telefon současnosti, Samsung Galaxy S III. Mezi další velmi zajímavé kousky se řadil Galaxy Note 10.1, který v sobě skrývá přesný stylus a může se tak proměnit v kreslící plátno. I Galaxy Note II zde byl přítomen, pracovníci Samsungu však veškeré informace tajili a přístroj byl umístěn ve speciálním pouzdře, které neprozradilo design telefonu. I tak si mohl každý vyzkoušet, co nový přístroj dokáže. Mezi dalšími vystavenými přístroji nechyběly tablety Galaxy Tab druhé generace, telefony Galaxy S2, Mini 2, Ace 2, S Advance nebo legendy Note, Ace či S5610.

IMG_4074

IMG_4080

IMG_3968

HTC

Tchajwanský výrobce se nejvíce pyšnil novou řadou One, která byla představena letos v únoru a čítá tři modely – vlajkovou loď One X, supertelefon One S a levnější bráška One V. Nechyběly zde ani zástupci řady Desire – přístroj Desire C a zbrusu nový telefon Desire X. Každý návštěvník si mohl vychutnat ukázku kvalitní reprodukce hudby díky telefonu Sensation XE a sluchátkům Beats Audio.

IMG_3913

IMG_4030

Asus

Společnost Asus je na androidí platformě známa především svými tablety, které patří na úplný vrchol, a tak není překvapením, že se zde tato společnost pyšnila nejvíce přístroji Asus Transformer Pad TF300, Transformer Infinity TF700T, Nexus 7 a Asus Padfone, který v sobě ukrývá koncept telefonu a tabletu zároveň.

IMG_4042

IMG_3947

Nvidia

Nejznámější výrobce grafických karet, Nvidia, se již delší dobu pohybuje také v androidích přístrojích díky svému unikátnímu čipu Nvidia Tegra. Nejvýkonnější z nich, Nvidia Tegra 3, sídlí ve spoustě tabletech a našla si své místo i v několika supertelefonech. Na naší RoadShow jste se mohli setkat s Igorem Staňkem,  produkt manažerem této společnosti, který Vám na přednášce představil všechny možnosti Tegry 3, a dozvěděli jste se, jak její výkon využít naplno. Na stánku si bylo možné zahrát pecku Dead Trigger nebo si vyzkoušet skvělý tablet Nexus 7, ve které se tento čip nachází.

IMG_3924

IMG_3952

Mautilus

Velice zajímavé informace jste se mohli dozvědět také u stánku Mautilusu, kde jste si měli možnost  vyzkoušet, co vše dokáže v telefonu NFC a jak tuto technologii nejlépe využít. Nechyběla ani možnost zahrát si hru od této společnosti na velkoplošné obrazovce nebo si prohlédnout výstavku androidích Mini PC.

IMG_3897

IMG_3965

Přednášky a prezentace

Možnost osahat si androidí zařízení doplňoval také bohatý program přednášek, na který jste se dozvěděli spousty informací o systému Android, o nových přístrojích, technologiích nebo třeba programování. Přednášková místnost byla připravena na veliký nápor návštěvníků, přesto jsme při pohledu na frontu u registrací měli strach, že se tento obrovský zástup lidí na přednášky nevejde. Naštěstí se vše obešlo bez komplikací a každý si našel své místečko. Akce vyvrcholila soutěží o nadupaný smartphone Galaxy S II, který si odnesl jeden šťastný návštěvník (nutno podotknout, že první vylosovaný se už v době vyhlašování na akci nenacházel, a tak kvůli svému brzkému odchodu přišel o „esdvojku“ :-) ).

Která přednáška Vás nejvíce zaujala?

IMG_4086

IMG_3963

Ar.Drone a Sphero

Systém Android dokáže ve spojení s Hi-Tech hračkami pořádně pobavit, což měl každý možnost zažít na vlastní kůži s kvadrokoptérou Parrot Ar.Drone 2 nebo kuličkou Sphero. O tyto dvě hračky byl tradičně obrovský zájem, a tak se lítalo skutečně dlouho, že akumulátory a nabíječky pomalu nestíhaly ukojit touhu stát se pilotem. Řízení kvadrokoptéry je skutečně jednoduché a přesné, dokonce se zde objevili piloti, jejichž věk se pohyboval i pod hranicí 10 let. S kuličkou Sphero jsme se pak proháněli po  podlaze ostravského kulturního domu a některé návštěvníky skoro nebylo možné zastavit. :)

 

IMG_4031

AirDrone AndroidRoadshow

AirDrone AndroidRoadshow

Nexus Q a MK802

Na RoadShow jste si mohli u koutku zábavy osahat a vyzkoušet také multimediální cloudové centrum Nexus Q od Googlu a MiniPC MK802. Obě zařízení byla připojena k monitoru a sloužila primárně pro ukázku přehrávání videí a jako takové domácí multimediální centrum. Ačkoliv je Nexus Q opravdu velmi zajímavé a stylové zařízení, jeho omezení a vazba na Google služby zajistila, že se většího zájmu těšil mini počítač MK802.

IMG_3943

Redakce Svět Androida

V místě konání jste mohli potkat také s redaktory a vedením našeho portálu. O hladký průběh akce, soutěže a přednášky se staral zakladatel a manažer projektu Petr Mišák. Redaktor Jan Dolejš byl připraven na Vaše dotazy ohledně androidích zařízení, o Nexusu Q, MK802 nebo jste si díky němu mohli zalétat s Ar. Dronem 2 či kuličkou Sphero. Adam Kováč přesně a zkušeně odpovídal na Vaše dotazy ohledně zařízení Nexus Q a MK802, mohli jste ho však zasypat veškerými dotazy o Androidu, s kterými si hravě poradil. Petr Michal všem návštěvníkům předváděl, co vše dokáže kulička Sphero. Dvojice kluků z Pařby na víkend, Jirka Pernica a David Zmuda, se starali, jako vždy, o Vaši zábavu, a tak jim byla přidělena pozice u plyšových Angry Birds a jeden z nich se proměnil v našeho miláčka Andruho. O fotografování a dokumentaci se pak staral Tomáš Očadlý. Na naší akci nechybělo samozřejmě ani naše auto v barvách RoadShow 2012.

IMG_3867

IMG_4033

IMG_4152

Ostravský výherce

Jako na každé RoadShow se mohl jeden z návštěvníků těšit na hodnotnou cenu, kterou si z naší akce odnese. Na ostravské Android RoadShow probíhalo losování o nadupaný smartphone Samsung Galaxy S II a jeho výhercem se stal šťastlivec s vylosovaným číslem 7446. Gratulujeme!

IMG_4115

IMG_4122

Kde se sejdeme příště?

Dalším místem, kam naše redakce spolu s androidí armádou zavítá, je Plzeň, kde se uvidíme již 27. října. Kapacita míst na sezení je u každé Android RoadShow omezena, proto neváhejte a registrujte se co nejdříve. Registrace je úplně zdarma.

reg

Oficiální stránky Android RoadShow 2012

Další informace a možnost registrace naleznete na oficiálním webu Android RoadShow 2012. Můžete zde sledovat novinky nebo třeba aktuální počet registrovaných účastníků, který již překročil hodnotu 2 700.

web

Partneři

partneři

Nezapomeňte dát vědět o naší akci také svým přátelům. Sdílejte odkaz na sociálních sítích a zmobilizujte ve svém okolí každého, kdo se zajímá o mobilní telefony. Zúčastníte se příští Android RoadShow 2012? Líbila se Vám ta ostravská, na které byl rekordní počet návštěvníků?

 

Další fotky:

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)