První pohled na Nexus 7 a Nexus Q – ptejte se, co Vás na zařízeních zajímá

nexus-7-factory1

Jelikož jsme měli svého vyslance na Google I/O (díky spolupráci se společnosti Inmite), dorazily k nám do redakce dvě horké novinky v podobě tabletu Nexus 7 a mutlimediálního cloudového centra Nexus Q. První zmiňovaný způsobil velkou vlnu nadšení již při prosakování prvních informací, že by se mělo jednat o výkonný tablet, který zaujme především skvělou cenou 199 dolarů. Podivná koule, Nexus Q, však byla představena až na Google I/O a její vývoj zůstal až do předvedení v San Francisku dokonale utajen.

Nexus 7

Nexus 7 vplouvá do vod Androidích tabletů s úhlopříčkou 7 palců a s velmi atraktivní cenou 199 dolarů (cca 4100Kč) a dostupnosti zatím jen v USA. Za tuto cenu však nabídne nebývalý luxus, kterým se mohou pyšnit přístroje o několik tisíc dražší. Výborné zpracování (dílna Asus se pozná) a čtyřjádrová Tegra 3 pod kapotou? Dosud nevídané s touto cenovkou. Displej nabízí rozlišení 1280 x 800 pixelů, což zajistí dostatečnou jemnost 216 ppi. Zařízení dostalo 1 GB operační paměti, což zajistí hladký chod systému a možnost spouštění mnoha aplikací zároveň. K čipu Nvidia Tegra 3 patří neodmyslitelně také výkonný grafický akcelerátor GeForce, takže se tento sedmipalcový chlapík může vrhnout na ty nejnáročnější hry androidí platformy. Nový tablet od Googlu samozřejmě obsahuje podporu technologií Wi-Fi, Bluetooth a GPS. Tyto tři standardy doplňuje NFC, které využijete hlavně při používání aplikace Android Beam. Menší vadou na kráse tohoto zařízení je absence zadního fotoaparátu a slotu pro paměťové karty. Interní 8GB úložiště již dnes není mnoho a možná se vyplatí připlatit si za 16GB variantu.

Přijďte si exklusivně vyzkoušet Nexus 7 na Android RoadShow 2012 do Brna (21.7 sobota).

nexus7-promo_0

Další specifikace naleznete v našem katalogu

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

 

Nexus 7 na videu – první pohled

Tablet Nexus 7 – první pohled

Tablet Nexus 7 - první pohled

Nexus Q

Tajemná svítící koule, která dostala název Nexus Q, by se zajisté stala atrakcí ve Vašem domě. Google chce Android nasadit i do běžně používaných činností, jako je poslech hudby a sledování videí na televizní obrazovce. Cena tohoto zlatíčka je 300 dolarů, což je cca 6200Kč. Nexus Q připojíte k Vaší televizi či reproduktorům, umožníte mu přístup k internetu pomocí kabelu nebo Wi-Fi a můžete jej ovládat libovolným Androidím zařízením. Zní to skvěle, že? Google to však vyřešil lišácky a na Nexusu Q si přehrajete jen videa z portálu Youtube, nebo zakoupený multimediální obsah přes Google Play. To by až tak nevadilo, kdyby byla tato vymoženost dostupná i u nás. Český uživatel Nexus Q může v současné době použít toto mutlimediální centrum pouze pro prohlížení obsahu Youtube. Škoda.
Díky šikovným rukám dostala i tato koule ROOT, který rozšiřuje její možnosti, ale o tom až jindy :).

Google-Nexus-Q

Přijďte si zařízení osahat na Android RoadShow 2012 v Brně

Ti, kteří jsou těmito dvěma zařízeními nadchnuti a chtěli by si je osahat na vlastní kůži, budou mít možnost! Díky portálu Svět Androida a společnosti Inmite budete mít možnost si je prohlédnout na blížící se Android RoadShow 2012 v Brně, která se koná 21. 7. 2012. Chcete si vyzkoušet nový Jelly Bean na výkonném sedmipalcovém tabletu Nexus 7? Zajímá Vás, jak vypadá podivná svítící koule Nexus Q a jak spolupracuje s dalšími Androidími zařízeními? Neváhejte a navštivte nás 21. 7. 2012 na Android RoadShow 2012 v Brně! Více informací o RoadShow naleznete zde.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

reg

Nexus Q na videu – první pohled

Nexus Q – první pohled

Nexus Q - první pohled

 

Jelikož jsou zařízení v redakci, pilně se testují a pracuje se na recenzi, která vyjde již brzy, chceme dát také prostor Vám, abyste se zeptali, co konkrétního Vás na daných zařízeních zajímá a my se to pokusíme do recenze zahrnout.

Za zapůjčení k testu děkujeme společnosti Inmite.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)