CyanogenMod 14.1 si razí cestu na Nexus 5, Moto X Pure Edition a další starší

cyanogenmod-14-1-nahledak

O alternetivních ROMkách CyanogenMod již jistě slyšel i leckterý méně znalý Androiďák. Je to totiž prakticky nejznámnější ROM ze všech dostupných a má pro to svůj důvod – přináší každou nejnovější verzi Androida i na zařízení, která by se jej oficiálně nikdy nedočkala. Nyní vývojáři oznámili, že mezi podporovanými zařízeními pro nejnovější CyanogenMod 14.1 (Android 7.1) přibyla další šestice kousků.

CyanogenMod 14.1 dostane Nugát i na starší smartphony

Nadšením tak mohou začít vyskakovat například majitelé Nexusu 5, kteří se Nugátového Androida pro svého mazlika již oficiálně nedočkali. Slavit mohou také například majitelé smartphonu Motorolo Moto X Pure Edition, jenž by se oficiální cestou také nedočkal. Stejně tak se dočkají i vlastníci cloudového smartphonu Nextbit Robin, se kterým se ale u nás setkáte jen velmi zřídka.

android_7_nougat cyanogenmod 14.1

CyanogenMod 14.1 můžete mít nově na:

Kromě prací na nejnovějším Androidu ale stále běží práce i na tom minulém. CyanogenMod 13 ještě neřekl poslední sbohem a i Android s příchutí Marshmallow se dostává (byť se zpožděním) na zařízení, která ho už ani nečekala:

Je dobré vidět, že komunita funguje přesně tak jak má, navzdory všem otázkám, okolo současného dění v komerční společnosti Cyanogen Inc., která dává alternativní ROM základní kameny. Podpory se dočkávají stále nová zařízení a věříme, že se i nadále dočkávat budou.

Zdroj: androidpolice.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)