Menu

Projekt OpenWatch oznámen: Alternativní systémy pro hodinky s Androidem

Chytré hodinky s Android Wear nezažívají zcela dobré časy, na posledních dvou velkých veletrzích jsme se nedočkali žádného oznámení nového modelu, softwarové novinky také většinou nejsou příliš velké. Naštěstí je tady několik variant chytrých hodinek s jiným systémem. Brzy by se mohla objevit řada dalších, a to díky Projekt OpenWatch.

Projekt OpenWatch může přinést alternativní systémy pro hodinky

V budoucnu by se mohlo stát i to, že pro chytré hodinky bude velký výběr alternativních ROM, podobně jako tomu je u telefonů. Na své ROM pro hodinky pracují díky projektu OpenWatch lidé z LineageOS nebo třeba CarbonROM.

Blocks modularni chytre hodinky

Za Projekt OpenWatch stojí firma Blocks, která pracuje na modulárních chytrých hodinkách

Za Projekt OpenWatch stojí společnost BLOCKS. Ti tvoří první modulární chytré hodinky. Jenže aby jejich chytré hodinky fungovaly, tak potřebovali systém s funkcemi, které nenabízí Android Wear. Takže se společnost rozhodla vytvořit vlastní software založený na Androidu.

Nyní představili iniciativu, která by měla ostatním vývojářům usnadnit tvorbu operačního systému pro hodinky. Jejich nový projekt je open source, poskytuje linuxové jádro a balíček Android Oreo Board pro čipset MediaTek MTK6580M, který se používá v hodinkách BLOCKS a také u mnoha dalších, hlavně levnějších chytrých hodinek. První ukázky bychom měli vidět již během týdne.

Myslíte si, že bude mít Projekt OpenWatch úspěch?

Zdroj: xda-developers.com

 

Komentáře

MartinP

Martin Prokop 9

10.3.2018 21:43

Jak v minulosti tyhle pokusy o lepší “svobodný” smartphony skončili. Mohli jste za to dát svobodně cca 20000,- na naše a svobodně to krachlo. Hodinky nebudou jiné.

Douby

Jiří Doubravský -1

13.3.2018 11:05

Máme “lepší svobodný smartphony”, umím si velmi snadno představit že by se tu neprosadil android ale jen kombinace ios a windows mobile, a to byste teprve poznal jak proti opensource androidu vypadá skutečně utavřený svět software/hardware :) Díky androidu tu sklíčenost z uzavřených možností pociťujeme jen částečně…

RSS (komentáře k článku)