Západní Evropa má překvapivého skokana roku v prodejnosti mobilů

prodejnost Xiaomi mobilů v západní Evropě

Před několika dny jsme vás informovali o tom, že prodejnost mobilních telefonů klesla na celosvětovém trhu o rekordních 17 %. V článku jsme mimo jiné zmínili i to, že vlastně jediné Xiaomi dokázalo alespoň udržet stejnou úroveň a v meziročním srovnání nešlo do mínusu. Velký význam jsme přitom přisoudili hlavně Indii, kde se tato čínská firma činí i díky značkám Redmi a Poco. Jak se zdá, popularita Xiaomi dosahuje extrémních hodnot i v Evropě. A to dokonce v té západní, která je brána jako vyspělejší a bohatější. Prodejnost Xiaomi mobilů v západní Evropě poodhalil na sociální síti Weibo jeden z představitelů firmy. Použil k tomu několik tabulek z reportu analytické agentury Canalys. Kompletní report podle všeho zatím zveřejněn nebyl, ale i několik zásadních tabulek dává dobře tušit, jak na tom firmy v této části kontinentu jsou.

prodejnost Xiaomi v západní Evropě komplet

Prodejnost Xiaomi produktů v západní Evropě podle reportu stoupla mezi prvními kvartály let 2019 a 2020 o neskutečných 79 %. I díky západoevropanům tak nyní společnost drží rekordních deset procent trhu. Celková tabulka prodejnosti v západní Evropě má podobné pořadí jako ta celosvětová. Vedoucí firmou je Samsung a zmíněné Xiaomi je čtvrté. Na druhém místě je americký Apple. Třetí místo patří firmě Huawei, která musí spolknout ohromný propad o čtyřicet procentních bodů. Na pátém místě se nachází HMD Global, výrobce mobilů značky Nokia.

V Itálii extrémní skok o 306 %

Z pohledu celkového pořadí je pro Xiaomi nejsilnější Španělsko, kde je teď v prodejnosti absolutně první. Meziročně tam čínská firma prodala o 46 % mobilů více a tamní trh ovládá z osmadvaceti procent. O čtyři méně má Huawei a o další dvě Samsung. Apple se ve Španělsku drží na čtvrté pozici s dvanácti procenty a za ním se nachází další extrémní skokan. Čínské Oppo zvýšilo v této zemi za rok prodeje o neuvěřitelných 1024 %. Tady je ovšem potřeba poznamenat, že je to zásluhou telefonů Realme. Tato značka, která pod Oppo patří, vstoupila na evropské trhy celkem nedávno. Proto tak vysoké číslo.

Podobný obrázek poskytuje i tabulka pro Itálii. Tam jsou na tom Oppo i Xiaomi ještě o něco lépe, i když trhu vévodí Samsung následovaný Huawei. V zemi, ze které se do zbytku kontinentu masově rozšířil koronavirus, prodalo Xiaomi meziročně o rekordních 306 % telefonů více. U Oppo je to raketový nárůst o 1502 %. V galerii si můžete prohlédnout statistiky ještě i pro Francii a Německo. Další data budeme mít v momentě, kdy oficiálně vyjde kompletní report od Canalys. Už teď ale můžeme odhadovat, že současná zdravotnická a nastupující finanční krize extrémním způsobem nahrává levným značkám. Prodejnost Xiaomi v západní Evropě za poslední rok to podtrhuje. Nedivili bychom se, kdyby do konce roku tento výrobce poskočil do první trojky.

Telefon(y) jaké značky jste vy koupili od začátku roku 2019?

Zdroj: Weibo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)