Nejprodávanější Android mobily posledních měsíců? “Áčkové” Samsungy

prodejnost Q3 2020

Renomovaná analytická společnost Canalys zveřejnila výsledky odhadované celosvětové prodejnosti mobilních telefonů za třetí kvartál letošního roku. Kromě klasického žebříčku nejúspěšnějších firem jsme se dočkali také grafu s deseti nejprodávanějšími mobily. Celkovou prodejnost během Q3 2020 ovládl jedenáctý iPhone následovaný verzí SE. Nejúspěšnějším Android telefonem byl Samsung Galaxy A21s. “Áčková” produktová řada jihokorejské firmy se přitom v TOP 10 objevuje hned pětkrát. Na pořadí se můžete podívat v přiložené grafice.

prodejnost Q3 2020 svět telefony

Mezi výrobci prodejnost v Q3 2020 ovládl Samsung, který od července do září prodal lehce přes 80 milionů mobilů. Po velmi špatné první polovině roku, která s ohledem na pandemii negativně ovlivnila v podstatě všechny výrobce, jde o meziroční nárůst o dvě procenta. Víc se ze současné situace asi vytěžit nedá. V USA mimochodem předskočil po třech letech Apple. Druhé Huawei prodalo v Q3 téměř 60 milionů telefonů, nicméně meziročně spadlo o obřích 23 procent.

značky

Extrémní růst naopak potkal Xiaomi, které je se 47 miliony třetí a meziročně poskočilo o úžasných 45 procent. Čínské firmy se v posledních měsících pěkně perou o pozice. Apple, který má dva nejprodávanější mobily a celkový součet 43,2 prodaných kusů, přišel meziročně o jedno procento.  Na pátém místě je s celkem velkým odstupem Vivo. Závěrem nutno podotknout, že Apple představil svůj dvanáctý iPhone až v říjnu a pravděpodobně citelně pohne až statistikami za Q4.

Máte některý z mobilů z TOP 10?

Zdroj: Canalys

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek