Xiaomi předskočilo Huawei. Je v prodeji mobilů třetí na světě

prodejnost-xiaomi-huawei-unor-2020

Na špici světového žebříčku firem s nejlepší prodejností telefonů dochází ke střídání. Společnost Huawei během letošního února přišla o třetí příčku, na které ji nahradil další čínský gigant Xiaomi. Tvrdí to aktuální výzkum agentury Strategy Analytics. Spadla celková prodejnost mobilních telefonů a dalších chytrých zařízení, ale firma Huawei na tom byla mnohem hůře než Xiaomi, které díky tomu poprvé v historii v meziročním srovnání svého čínského konkurenta předskočilo. V samotném měsíci únoru spadly obecné prodeje o obrovských 39 %. Pro společnost Huawei znamenal letošní únor propad o 64 %, zatímco u Xiaomi se jedná “jen” o 29 %.

prodejnost Xiaomi Huawei

V celkových číslech jde o šest milionů prodaných zařízení Xiaomi oproti pěti a půl milionu přístrojů Huawei. Samotný rozdíl tedy není velký, nicméně jde o významnou změnu pořadí firem. Ukazuje to na naplňující se obavy ohledně klesajících prodejů Huawei telefonů, které si připouštěli zástupci firmy už na přelomu roku. Svůj podíl na padajících číslech má pochopitelně i koronavirus. V případě souboje Xiaomi a Huawei se ale s ohledem na prodejnost mnohem významněji projevuje obchodní válka s USA, kvůli které druhá zmíněná značka nesmí do telefonů instalovat Google aplikace. A jak vypadá zbytek žebříčku? První je Samsung s 18,2 miliony a druhý Apple s 10,2 miliony prodaných zařízení. Na pátém a šestém místě jsou Oppo (4 milony) a Vivo (3,6 milionu).

Jak myslíte, že se bude pořadí dál vyvíjet?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)