Samsung po třech letech vede v prodejnosti mobilů v USA. Co ve světě?

prodejnost Q3 2020 USA Samsung

Samsung po dlouhé době ovládl aktuální žebříček prodejnosti telefonů v USA a přeskočil tamního úhlavního rivala Apple. Řeč je o třetím kvartálu letošního roku (červenec – září), během kterého podle výzkumné agentury Strategy Analytics dosáhla jihokorejská firma na více než třetinu prodaných mobilů. Konkrétně 33,7 procenta prodaných telefonů ve státech mělo značku Samsung. Meziročně jde o zvýšení prodeje o 6,7 procenta. Druhý Apple prodal 30,2 % telefonů, třetí bylo LG se 14,7 %. Tím, že ovládl prodejnost během Q3 2020, získal Samsung v USA prvenství po více než třech letech. Naposledy Apple porazil v druhém kvartálu roku 2017.

Samsung-Galaxy-Note-20-Ultra-8-1.jpg

Podle agentury mohou za vyšší prodejnost jak stále oblíbenější mobily střední třídy, tak i vlajkové modely jako Galaxy Note20 nebo ohebný Z Fold2. Odborníci také odhadují, že Samsungu výrazně pomohlo pozdější uvedení dvanáctého iPhonu. Ten pravděpodobně hodně zahýbe žebříčkem za čtvrtý kvartál. Nejen v USA si Samsung připsal nejlepší prodejnost v Q3 2020. Platí to i o celosvětovém trhu, kde s 21,9% podílem vede před Huawei (14,1 %) a Xiaomi (12,7 %). Apple je čtvrtý s podílem 11,9 % trhu.

Jak s podíly asi zamává iPhone 12?

Zdroj: koreaherald

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)