Procesory střední třídy se vylepšují: Co nového umí Snapdragon 660 a 630?

Snapdragon 660

Společnost Qualcomm dnes představila dva čipsety, které jsou určené pro telefony střední třídy. Jedná se o Snapdragon 660 a 630. Tyto procesory se nachází hned pod modely 8XX, které se dávají do vlajkových lodí.

Snapdragon 660 a 630 nabídnou více výkonu i nové funkce

Cílem těchto nových procesorů je přinést funkce z TOP řady 8XX do nižší cenové kategorie, aby se tak tyto funkce mohly objevit i v telefonech střední třídy. Objevovat by se měly v telefonech a tabletech, které budou vycházet od léta tohoto roku.

Nejvýraznější změnu bychom měli zaznamenat v konektivitě, kvalitě fotografií a také v umělé inteligenci. Qualcomm dále v tiskové zprávě tvrdí, že se vylepší výkon, bezpečnost a také životnost baterie, tohle se ale říká u každého nového procesoru.

Meet the Snapdragon 660 mobile platform

Meet the Snapdragon 660 mobile platform

Když se zaměříme na Snapdragon 660, tak obdržel lepší grafický čip, a to Adreno 512. Ten je výkonnější o 30 procent. Výkon CPU by se měl zvýšit o 20 procent, navíc už také přechází na Kryo jádra. Nově bude čipset podporovat až 2x větší rychlost LTE, než jeho předchůdce Snapdragon 653. Dostává také podporu nové verze Bluetooth 5 anebo Quick Charge ve verzi 4.0.

Snapdragon 630 zatím zůstává na bázi jader Cortex, nicméně i tak by se měl zvýšit výkon o 10 procent. Grafický čip byl vylepšen na Adreno 506, který už podporuje Vulkan Api a měl by přinést zvýšení výkonu až o 30%. Ohledně konektivity můžeme vidět přidání stejného čipu jako u vyššího modelu, takže například rychlost LTE se zvýší dvakrát oproti Snapdragonu 626. Přichází také podpora Bluetooth 5 a Quick Charge 4.0.

Těšíte se na telefony s těmito čipsety, nebo dáváte stále přednost vlajkovým modelům?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)