3 důvody, proč byste si neměli kupovat iPhone 15 Pro Max

iphone 15 pro max
  • iPhone 15 Pro Max je bezesporu skvělý telefon s málo nedostatky
  • Dává ale smysl investice minimálně 36 tisíc? Jak pro koho
  • V tomto článku si povíme 3 důvody, proč byste nad ním mohli klidně mávnout rukou

iPhone 15 Pro Max patří k nejlepším telefonům na trhu, o tom asi nikdo nepochybuje. V recenzi jsem jablečného obra poměrně dost chválil, přesto nepovažuji jeho nákup (pro náročné uživatele) za nutnost. Apple nevytvořil žádný revoluční produkt s hromadou zásadních novinek. Některé jsou příjemné, jiné by člověk klidně oželel. V tomto článku se tedy mrkneme na 3 důvody, proč byste mohli letošní telefon klidně vynechat.

Teleobjektiv je dobrý, ale na ultrazoom zapomeňte

Apple začal s teleobjektivy už před třemi lety, ale i přestože iPhone 15 Pro Max disponuje novým senzorem s 5x optickým zoomem, se s tou nejlepší konkurencí nemůže rovnat. Digitální 25x zoom je rovněž slušný, ale na trhu máme telefony jako Samsung Galaxy S23 Ultra, Huawei P60 Pro nebo Honor Magic5 Pro podporující až 100x digitální zoom. Jasně, většina lidí se s 25x přiblížením spokojí, ale jestliže přecházíte třeba i klidně ze staršího jihokorejského telefonu (třeba S20 Ultra), můžete být lehce zklamaní. Zároveň je ale potřeba dodat, že až na možnosti zoomu patří iPhone 15 Pro Max k naprosté špičce, co se schopností foťáků týče, ať už se bavíme o fotografiích či videu.

iPhone 15 Pro Max vs Samsung S23 Ultra Camera Battle!

iPhone 15 Pro Max vs Samsung S23 Ultra Camera Battle!

iPhone 15 Pro Max není revoluční model

Apple už dlouho nepředstavil skutečně revoluční model. V podstatě každý nový telefon nějakým způsobem vychází z toho předešlého, design máme v podstatě třetí rok takřka totožný a čekáte-li od iPhonu 15 Pro Max nějaký obří skok třeba oproti iPhonu 13 Pro Max, možná budete zklamaní. Jasně, Dynamic Island a tenčí rámečky jsou příjemnou vizuální změnou, v každodenním používání vám ale takřka nikterak nepomůže. Chci tím říct, že máte-li nějaký modernější iPhone, především pak právě 13 Pro a novější, který má už ProMotion (120Hz) displej, musíte si sami odpovědět na otázku, zda vám Dynamic Island, titanové tělo, USB-C, o něco lepší foťáky a vyšší výkon stojí za vysokou útratu.

iPhone 14 Pro Max se dá sehnat za zajímavé peníze

Za největší konkurenci iPhonu 15 Pro Max nepovažuji třeba Galaxy S23 Ultra, nýbrž loňský iPhone 14 Pro Max. Ten se dá nyní sehnat za cenu okolo 27 tisíc korun, je tedy o 9 tisíc levnější než letošní novinka, byť má poloviční úložiště. Až na titanové tělo, USB-C a krapet lepší foťáky přitom není v ničem zásadně horší. Stále jde o jeden z nejlepších telefonů vůbec, nabízí skvělou výdrž, více než dostatečně výkonný Apple A16 Bionic, vynikající fotosoustavu (která paradoxně někomu může díky 3x teleobjektivu sedět více) a samozřejmě špičkový displej s podporou Always-On, který se od toho letošního liší pouze v o něco tlustších rámečcích.

iPhone 15 Pro Max vs iPhone 14 Pro Max Speed Test

iPhone 15 Pro Max vs iPhone 14 Pro Max Speed Test

Jaký máte názor na iPhone 15 Pro Max?

Za zapůjčení iPhonu 15 Pro Max děkujeme e-shopu Mobil Pohotovost.

Zdroj: Vlastní

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)