Rozlučte se, nebo honem kupujte. Pixel 4a 5G a Pixel 5 končí

Google Pixel 4a 5G Pixel 5 konec prodeje

Společnost Google oficiálně potvrdila, že dál nebude obchody zásobovat telefony Pixel 4a 5G a Pixel 5. Po představení nového modelu Pixel 5a 5G a také kvůli blížícímu se uvedení modelu Pixel 6 uvolní starší přístroje místo. Dál se budou jen doprodávat poslední kusy. Americká firma tuto skutečnost potvrdila po několika týdnech, kdy byly telefony v několika regionech nedostupné (a někde i stále jsou). Konec prodeje se týká nejen USA.

“Podle současných předpovědí očekáváme, že tyto dva mobily budou v USA doprodány v několika týdnech. Následovat bude prodej modelu Pixel 5a 5G, který je plnohodnotnou náhradou za Pixel 4a 5G, dokonce s nižší cenou,” potvrdil mluvčí Googlu. Stejný scénář čeká obchody po celém světě. Pro tuzemské vážné zájemce o dva končící mobily je to nepřímý vzkaz, že si mají přístroje rychle sehnat. Nový Pixel 5a 5G je totiž zatím exkluzivně určen jen na trhy v USA a Japonsku. Další (i když opět ne úplně pohodlný) přístup k Pixel telefonům nastane v ČR až s modely šesté generace.

Které Pixel modely se vám líbí nejvíc?

Zdroj: digitaltrends

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)