Google konečně představil Pixel 5a 5G. Láká na větší baterii či lepší konstrukci

google pixel 5a 5g

Google Pixel 5a 5G to neměl vůbec jednoduché. Původně bylo samotnou firmou oficiálně potvrzeno, že se telefonu letos nedočkáme. Jenže se stal pravý opak a Google jej dnes opravdu představil, což potvrzuje také slova leakerů, že bude telefon skutečně představený 17. srpna. Jedná se v podstatě o vylepšený Pixel 4a 5G, který nabízí nově třeba IP certifikaci a větší baterii, paradoxně za nižší cenu. Pojďme se na něj tedy podívat.

Google představil Pixel 5a 5G

Přední stranu telefonu stále pokrývá 6,34″ OLED displej s rozlišením 2400 x 1080 pixelů a bohužel stále 60Hz obnovovací frekvencí, což je trochu škoda. Narušuje jej průstřel v levém horním rohu s 8MPx selfie kamerkou. Uvnitř nám stále tiká loňský Snapdragon 765G spolu se 6 GB RAM a 128GB pamětí. Jinak tomu nezůstalo ani na zadní straně, kde se opět nachází 12MPx hlavní a 16MPx ultraširoký snímač.

The All-Around Amazing Pixel 5a with 5G

The All-Around Amazing Pixel 5a with 5G

A co tedy novinky? Pixel 5a 5G je nově vyroben z hliníku, zatímco Pixel 4a (5G) je tvořen z polykarbonátu. Jediná barevná varianta Mostly Black má nádech tmavě zelené a mobil je nyní také odolný proti prachu a vodě díky IP67 certifikaci. Google se pochlubil také s větší 4680mAh baterií, což je na Pixel opravdu hodně.

Google představil Pixel 5a 5G

V kombinaci s 60Hz displejem a tradičně skvěle odladěným systémem bychom se mohli dočkat velice zajímavé výdrže. Bezdrátové nabíjení opět chybí a baterii budeme dobíjet skrz dodaný 18W adaptér. Telefon je aktuálně dostupný v USA a Japonsku za 449 dolarů, což je asi 9 800 korun bez daně.

Jak se vám líbí nový Pixel 5a 5G?

Zdroj: Google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)