Pařba na víkend – tipy na Android hry 246: Room 3, výborný simulátor a další

android hry hlavni

Jako první si dnes zahrajete nový díl nejznámějších červíků na světě – Worms. Následuje pokračování propracované logické série Room. Třetím tipem je velmi zábavná real-time strategie BattleTime. Předposlední motorkářský simulátor Traffic Rider vás rozhodně nenechá chladnými a na závěr se nebudete moct odtrhnout od návykovky Swing.

Worms 4

Již dříve jsme vás informovali o plánech společnosti Team 17, která v poslední době pracovala na čtvrtém díle oblíbené herní série Worms. Nyní nadešel čas, kdy se hra Worms 4 dostala do obchodu Google Play. Autoři v popisku hry uvádí, i když to tak na první pohled nemusí působit, že je nyní hra zlevněna o 50 % (se slevou ji lze zakoupit za 90 Kč). Čím se snaží novinka zaujmout? Především se jedná online multiplayer v reálném čase, díky němuž si můžete zahrát prakticky s kýmkoli po celém světě. Dále nabídne rychlejší a výbušnější souboje, jednoduché uživatelské rozhraní a vylepšené grafické zpracování. Kromě toho nechybí nové zbraně + jejich upgrady, 5 zajímavých lokací, 80 misí pro jednoho hráče a další zajímavé herní prvky.

 

Room 3

Nový díl oblíbené herní série Room konečně dorazil do obchodu Play. Pokud vám tato série nic neříká, neváhejte si přečíst naši recenzi jejího druhého dílu. Ve zkratce se jedná o parádní logickou záležitost, ve které v tajemném domě řešíte náročné hádanky. V každém kole se před vámi nachází objekt, jenž musíte určitým způsobem otevřít, aktivovat, zapáčit či posunout. Možností interakce je obrovská spousta, a proto je každý další level svým způsobem unikátní. Třetí díl hry Room staví na osvědčených principech předchozích dvou dílů a navíc je obohacuje o spoustu nových hádanek a mechanismů.

The Room Three
The Room Three

BattleTime

BattleTime je vynikající real-time strategie, v níž bude vaším úkolem obsazovat okolní pevnosti. Každá z pevností produkuje určitý počet jednotek za vteřinu. Čím více jednotek dokážete vyprodukovat, tím lépe se vám povede při následném obsazování nepřátelských příbytků. Jakožto správný vojevůdce musíte své jednotky posílat na strategicky výhodné pozice. Ty představují přechodné body na mapě, odkud se poté dostáváte do nepřátelského území. Když například zjišťujete, že se vaše výhodná pozice začíná pomalu ztrácet, musíte na ní vyslat všechny své zbylé jednotky, aby se vám podařilo ji zachránit. Ani ztráta těchto strategicky výhodných pozic ještě neznamená, že automaticky prohráváte. Možností, jak ve hře zvrátit výsledek, je obrovská spousta.

BattleTime - Real Time Strategy Offline Game
BattleTime - Real Time Strategy Offline Game

Traffic Rider

Simulátorů je v obchodě Google Play obrovská spousta, a to především proto, že se v mnoha případech jedná o velmi zábavnou záležitost. Jinak tomu není ani u motorkářského simulátoru Traffic Rider, který nabídne vynikající grafické zpracování, snadné ovládání a rovněž i špetku adrenalinu. Ve hře lze postupem času vybírat až z 20 motocyklů s různými jízdními vlastnostmi. Kromě tzv. “rychlých” módů je zde také kampaň nabízející přes 40 misí, v nichž se budete snažit projíždět checkpointy, což navyšuje odpočítávající se čas. Dosavadní hodnocení hry v Google Play se drží na úctyhodných 4,9*. A co vy, jaké hodnocení byste Traffic Rideru udělili?

Traffic Rider
Traffic Rider

Swing

Přeborníci v návykových Android hrách (studio KetchApp) vydalo další “blbinu”, která vás opět na delší dobu zabaví. Ve hře se zhostíte role Robina Hooda, který pomocí lana přeskakuje z jedné plošiny na druhou. Před každým spuštěním se panáček automaticky posunuje zpátky, aby se poté mohl pořádně zhoupnout. Na vás bude odhadnutí vzdálenosti, která bude dostačovat k dosažení následující pevniny. Jak už to u těchto her bývá zvykem, některé platformy jsou široké, jiné zase velmi úzké. Cílem hry je nahrát co nejvyšší skóre a poté se jím chlubit vašim kamarádům.

Swing
Swing

Odkazy na starší Pařby na víkend (Android hry)

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)