TOPlist

The Room Two – vtáhne a nepustí, pokračování nejlepší logické hry

the room two main

Originální The Room vyšel v roce 2012 na iOS a o něco později i na Androidu. Na obou platformách ihned slavil obrovský úspěch a rozhodně se jednalo a pořád jedná o jednu z nejlepších her dostupných na mobilních zařízeních. The Room je inovativní a nádherná logická hra s perfektní atmosférou. Pokud jste jedničku ještě nehráli, doporučujeme začít právě s ní, jelikož druhý díl příběhem navazuje. The Room si můžete momentálně zakoupit na Google Play za pouhých 25 korun. Jsme tu ale kvůli The Room Two. Jakým směrem se tedy vydalo pokračování této úspěšné hry?

The Room Two Trailer

The Room Two Trailer

První spuštění

Hned po spuštění hry Vás přivítá ona známá mysteriózní hudba, která Vám vykouzlí úsměv na tváři, zvedne chlupy na těle a vyvolá vzrušení a chuť hrát. Ještě předtím si ale můžete všimnout první novinky. Na jednom zařízení totiž můžete mít nyní rozehrané až tři účty, takže Vaši partneři, kamarádi či rodinní příslušníci nemusejí čekat, až dohrajete, ale hrát souběžně s Vámi. O této novince ale nikomu neříkejte, pokud se nechcete o tablet prát s celou rodinou, protože hra pohltí každého, kdo s ní začne.

The Room Two - karetní pokoj

Herní novinky

Poté spustíte hru, kde na Vás čeká temný pokoj, ve kterém uvidíte hned dva nasvícené stoly a tři objekty k prozkoumání. Jedná se o další novinku, jelikož v The Room Two se již nesoustředíte pouze na jeden předmět, ale hra je větší a nabízí možnost kombinovat více zkoumaných objektů, později pracujete dokonce s celým pokojem. Není třeba se obávat, základní princip je stejný, a to prozkoumat každý kousek detailně vymodelovaných přístrojů, vysunout každý šuplík, otočit každou hřídelí, zatáhnout za každou páku.

The Room Two - lebka

Hra je daleko rozsáhlejší a nabízí spoustu nových možností. Zkoumané objekty jsou mnohem rozmanitější a hra je ještě o něco více interaktivnější. Kromě klasických stolů a krabic budete pracovat i s modelem dřevěné loďky, psacím strojem či kuší, ze které si dokonce i zastřílíte. Všechny tyhle novinky hře pouze přispěly, a proto se jedná o plnohodnotné pokračování, které ale dokáže překvapit. Samozřejmě nechybí ani okulární zařízení, které Vám pomůže s neviditelnými stopami.

The Room Two - kuše

Příběh a znalosti cizích jazyků

The Room Two přidala i na tajemné atmosféře a je strašidelnější než první díl. Příběh je stejně napínavý a Vy opět sbíráte dopisy Vašeho předchůdce. Pokud si chcete pouze užívat logických hádanek nebo nejste zběhlí v angličtině, francouzštině, španělštině, italštině, portugalštině či němčině, nemusíte dopisy číst a sledovat tak příběhovou linii. Troufám si tvrdit, že to Vašemu hernímu zážitku neuškodí. Základní znalosti aspoň jednoho z jazyků ale trošku potřebovat budete, především kvůli vyřešení některých hádanek či pochopení nápověd. Nápovědy jsou stejně jako předtím vyřešeny parádně a když si nevíte rady, postupně Vás přivádějí na stopu.

The Room Two - hrátky se světlem

Grafika a zvuk

Vizuální stránka hry je opět na té nejlepší úrovni. Každý artefakt, skříň, stůl a další objekty jsou detailně vymodelovány ve 3D a grafika se dočkala vylepšení. Hudební doprovod je také výborný, místy pro navození atmosféry neslyšíte nic, jindy zase slyšíte vrzání, foukání větru či nejrůznější strachnahánějící zvuky. Hra Vás dokáže naprosto pohltit, až zapomínáte na dění kolem sebe.

The Room Two - detail lodi

Závěr

Pokud jste byli prvním dílem nadchnutí, pak Vás nezklame ani jeho pokračování. Dokáže překvapit a nabízí nové herní prvky. The Room Two se může bez ostychu zařadit mezi jedny z nejlepších her vůbec a této hře nemáme absolutně co vytknout. Hra Vás vtáhne do svého dějiště zhruba na 4 hodiny herního času a nepustí, co víc si může hráč vlastně přát? The Room Two zakoupíte na Google Play za 66 korun, což je adekvátní cena. Pokud se Vám přesto zdá moc vysoká, tak si minimálně počkejte na nějakou slevu, hru totiž vřele doporučujeme.

3ecNLnK3u zGbEzW6vi0c7AhYVBwzqOmeBB 5PX541VCcEvrByepdF
The Room Two
Verze 1.00
Velikost 279 MB
2.3+

evnv51Wvory4PbzAAAAAElFTkSuQmCC
65,98 Kč

David Zmuda
O Autorovi - David Zmuda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)