Světový trhák Wordle funguje i česky (tip na mobilní hru)

Wordle hra česky cz

Vznikla vloni na podzim jako experiment amerického vývojáře a jeho ženy, hráči kvůli ní zanechávají na sociálních sítích stopy v podobě čísel a různobarevných čtverečků a nyní dokonce funguje i česky. Víte, o co jde? Řeč je o logické slovní hře Wordle, ve které je úlohou hráče každý den uhádnout pětipísmenné slovíčko na šest pokusů. Jedinou nápovědou je přitom barevné označení konkrétních pozic, které připomíná legendární plastovou hru Logik.

Úvodem zkusíte zadat slovo na pět písmen a poté musíte reagovat na jejich šedé, oranžové či zelené podbarvení. Oranžová značí správné písmeno ve slově, ale na špatné pozici. Zelená je signál pro přesně umístěné písmeno. A pokračujte. Zdá se to naprosto primitivní (a mnohým pamětníkům také povědomé), ale hra to rozhodně není lehká. Zejména pak v češtině, která v jedné z variant pracuje i s diakritikou a tedy i více kombinacemi.

Pozor na jiné verze

Popularity hry se snaží různými způsoby (třeba i v podobě mobilních aplikací) zneužít kybernetičtí útočníci. Proto doporučujeme ji hrát pouze před odkazy uvedené v tomto článku.

Originální hra se nachází na britském serveru PowerLanguage, česky si ji pak můžete zahrát dokonce na dvou místech. Dva různí vývojáři je provozují na webech HadejSlova.cz a Wordle.cz. Všechny tři variace napovídají i eliminováním použitých písmenek na klávesnici a díky jednoduché grafice a rozmístění prvků jsou tyto logické hry dobře hratelné i na mobilních zařízeních.

Tak jak jste u aktuálních slov dopadli vy?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)