TOPlist

PicWords – povedená alternativa PixWords v cizích jazycích

picwords

Hra PixWords představuje pro české uživatele již téměř legendu mezi logickými hrami – téměř každý, kdo hraje hry na mobilním telefonu, na tento název narazil. Dnes se podíváme na hru PicWords, která staví na podobném principu, ale poslouží zároveň i jako pomůcka k procvičení cizích jazyků.

PicWords – skládání slov z obrázku

Na našem webu najdete už je k dispozici i PicWords nápověda, kde najdete celkem 700 řešení a tipy pro začátečníky.

Princip hry je velmi podobný jako u známého titulu PixWords – vaším úkolem je totiž skládat jednotlivá slova podle obrázkové předlohy. Na rozdíl od PixWords zde ale hádáte tři slova z jednoho obrázku. Jednotlivá písmena ve třech slovech spolu navíc nijak nesouvisí a hádání je tedy o něco těžší. Množina písmen je umístěna pod políčky na hádaná slova a jejich přesunutím slova přímo skládáte. K dispozici je dvojice nápověd – odkrytí jednoho písmene či krátké „probliknutí“ všech písmen ve slovech, která si musíte udržet v paměti. Své výsledky lze navíc sdílet na sociální síť Facebook či Instagram. Hra dokáže příjemně potrápit i u prvních úrovní, časem se obtížnost zvyšuje, ale neplatí to 100%. Některé vyšší levely se nám zdály snazší, ale to nejspíše vždy záleží na vaší představivosti a slovní zásobě.

Na výběr je mnoho jazyků, čeština bohužel chybí

Hra PicWords nabídne prostředí v 11 jazycích, mezi kterými nechybí angličtina, němčina či třeba ruština. Český jazyk zatím bohužel chybí, a tak poslouží PicWords především k procvičování cizího jazyka a obohacování slovní zásoby. Herní obrázky zůstávají ve všech jazycích stejné, slova se ale mění.

Na výběr je mezi:

 1. němčinou
 2. angličtinou
 3. dánštinou
 4. španělštinou
 5. francouzštinou
 6. italštinou
 7. holandštinou
 8. norštinou
 9. polštinou
 10. ruštinou
 11. švédštinou

Videopohled

PicWords – povedená alternativa PixWords v cizích jazycích

PicWords - povedená alternativa PixWords v cizích jazycích

Závěr

Hra PicWords představuje velmi zajímavou alternativu ke známému hitu PixWords, ale kvůli (díky) absenci češtiny poslouží především k obohacení slovní zásoby ve více než 11 jazycích, mezi kterými nechybí angličtina či třeba němčina. Jednotlivá slova navíc nejsou provázána a jsou odvozena pouze od jednoho obrázku, PicWords je tedy o něco těžší než PixWords. Hra je k dispozici zdarma a nabídne minimálně 300 herních úrovní, takže vám vydrží na spoustu hodin zábavy. K úplné spokojenosti nám chybí pouze přítomnost českého jazyka.

PicWords™
PicWords™
Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)