Známe parametry levných Samsung telefonů: Galaxy A50, A30 a A10 v kompletních detailech

samsung galaxy a50 galaxy a30 galaxy a10

Únor je pro Samsung jeden z nejdůležitějších měsíců v roce 2019. Chystá se  představení telefonů Samsung Galaxy S10 a zároveň i dalších produktů jako je ohebný telefon nebo nositelná elektronika. Samozřejmě to ale nebudou jediné novinky, které tento rok uvidíme. Chystá se i levnější řada Galaxy A. Přesněji tři telefony Galaxy A50, Galaxy A30 a Galaxy A10. Nyní jsme se dozvěděli kompletní parametry těchto tří telefonů.

Specifikace telefonů Samsung Galaxy A50, Galaxy A30 a Galaxy A10

Ještě než se pustíme do samotných parametrů, podle posledních informací to vypadá, že se Samsung rozhodl vrátit u této levnější řady k plastovým zádům. To má své výhody i nevýhody. Jak ale například Xiaomi ukázalo minulý rok u PocoPhone F1, tak plastové provedení nemusí být vůbec špatné. Jedná se ale o nepotvrzené informace, stejně jako parametry níže. Během oficiálního představení telefonů se můžeme dozvědět mírně odlišné informace.

samsung galaxy a50 a30 a10 parametry specifikace

Samsung Galaxy A10 bude jednoznačně nejlevnějším telefon řady, zatímco Galaxy A50 bude nejdražší. Alespoň podle uvedených specifikací, které si můžete prohlédnout na fotografii výše. Displej telefonů se bude pohybovat od velikosti 6,2 do 6,4 palců. Nejlevnější model bude mít HD+ rozlišení a LCD panel, dražší modely Super AMOLED panel a FullHD+ rozlišení. Všechny telefony budou mít výřez. A to přesněji Infinity-V a Infinity-U.

samsung galaxy a50 design

O výkon se bude starat Exynos čipset. A to v různých konfiguracích. Pokud jde o RAM paměť, tak telefony budou mít 3/4/6 GB a 32/64/128 GB vnitřní paměti. Baterie ve všech mobilech bude stejná – 4 000 mAh. Rozdíl je v konektoru, kdy nejlevnější model má microUSB a klasické nabíjení. Zatímco dražší modely mají USB-C a rychlé nabíjení.

Zajímavé je to u čtečky otisků prstů. Samsung Galaxy A50 ji má mít v displeji, Galaxy A30 na zadní straně a nejlevnější model má být bez čtečky. Fotoaparáty jsou na tom následovně:

Samsung Galaxy A10 Samsung Galaxy A30 Samsung Galaxy A50
Zadní fotoaparáty 13MP, f/1.9 16MP, f/1.9 +
5MP, f/2.2, ultraširoký
25MP, f/1.7 +
5MP, f/2.2,
8MP, f/2.4, ultraširoký
Přední fotoaparáty 5MP, f/2.0 16MP, f/1.9, 25MP, f/2.0,

Sledujte s námi představení Samsung Galaxy novinek z USA

Na závěr máme několik informací k tomu, co můžete v následujících dnech čekat na webu Svět Androida. Přímo u představení Samsung Galaxy S10 a dalších novinek jako je ohebný telefon Samsung, chytrý náramek Galaxy Fit, hodinky Samsung Galaxy Watch Active anebo bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds, budeme také. Můžete se těšit na velké množství unikátního obsahu, které vám přímo z místa představení přineseme. Více informací můžete najít v našem článku “Sledujte s námi představení Samsung produktů“.

Samsung Galaxy S10 je za rohem – dostali jsme pozvánku

Samsung Galaxy S10 je za rohem - dostali jsme pozvánku

Co pro vás chystáme v USA?

  • První dojmy přímo z akce v San Francisku
  • Velké množství fotografií, a to včetně nahlédnutí do zákulisí
  • Videa se žhavými novinkami, i porovnáním s ostatními modely
  • První testy fotoaparátu a srovnání s konkurencí
  • Testy výkonu atd.
svet androida san francisco

Jak se vám líbí parametry těchto telefonů Samsung?

Zdroje: xda-developers.com, mysmartprice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)