Čínský výrobce telefonů OnePlus přestane sbírat osobní data na nátlak uživatelů

oneplus ustupuje

Nedávno jsme psali o tom, že čínská společnost OnePlus sbírá neanonymní osobní data uživatelů. Nyní se k celému problému vyjádřil spoluzakladatel společnosti Carl Pei. OnePlus ustupuje a do konce října přislíbilo změny.

OnePlus ustupuje od sbírání některých osobních údajů

Data, která společnost shromažďuje zahrnují například informace o odemykání obrazovky, přesné časy otevření a zavření aplikací, ale také IMEI, mobilní číslo, MAC adresy, mobilní sítě atd. Tyto informace si následně odesílá společnost na své servery. Na konci měsíce se to ale změní.

osobni data oneplus telefony

Spoluzakladel společnosti Carl Pei řekl, že tyto osobní data shromažďují, aby mohli poskytnou lepší podporu při různých problémech. Zároveň slíbil, že se technická podpora zlepší. Uvedl také, že osobní informace společnost nesdílí s externími stranami a informace jsou zpracovávány pouze hromadně.

Dále řekl, že do konce října vyjde aktualizace, která rovnou při prvním spuštění telefonů upozorní majitele, jestli si přejí nebo nepřejí sbírání informací ze zařízení. Hlavně ale uvedl, že se již nebudou sbírat některé osobní informace jako telefonní číslo, MAC adresa nebo informace k Wi-Fi. V původním článku jsme dodali i návod, kterým se dá odesílání informací úplně zrušit a stále je vše bez problémů. Testovaný telefon OnePlus 5 funguje úplně stejně i bez odstraněné systémové aplikace.

OnePlus 5

OnePlus 5

1.0
  • Displej 5,5", 1080 x 1920 pixelů, AMOLED, 401 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 835
  • RAM 8GB
  • Fotoaparát 16 + 20 MP
  • Baterie 3300 mAh
  • Cena od 10 935 Kč

Vlastníte OnePlus telefon? Zablokovali jste si odesílání citlivých informací na servery společnosti?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)