TOPlist

Únik ohebného telefonu Huawei Mate X: Poprvé vidíme design i název

huawei mate x ohebny telefon

Ohebné telefony jsou hodně střežené a informace o nich téměř neunikají. O nedávno odhaleném Samsung Galaxy Fold jsme se prvního pořádného „leaku“ dočkali den před oficiálním odhalením. Velice podobné to je i u ohebného telefonu Huawei Mate X. Mnoho informací k tomuto telefonu není známých, nicméně včera jsme se dočkali poodhalení designu i názvu, kdy se v Barceloně představil s předstihem díky plakátové reklamě.

Oficiální odhalení ohebného telefonu Huawei Mate X proběhne již zítra 24. února 2019

První ohebný telefon od významného výrobce už jsme mohli vidět. Nyní jej doplní i dvojka na trhu s telefony – společnost Huawei. Do Barcelony na veletrh MWC společnost nepřivezla očekávanou řadu Huawei P30, ale ohebný telefon a zároveň bude řeč i o 5G sítích. Nový ohebný telefon se nazývá Huawei Mate X.

ohebny telefon huawei mate x

Víme to díky reklamě, která byla instalována v Barceloně, tedy konání veletrhu MWC 2019. Z dostupné fotografie můžeme vidět to, o čem se spekulovalo. Díky tomu, že jsou ohebné telefony úplně novým segmentem trhu, tak společnosti tvoří úplně rozdílné produkty. Varianta od Huawei vypadá úplně jinak než Samsung Galaxy Fold.

Displej Mate X se ohýbá tak, že displej zůstává na vnější straně telefonu a v zavřeném stavu se z něj v podstatě stane oboustranný mobil. To znamená, že má i jeden displej. Další informace prozatím nejsou známé, víme z dřívejška jen to, že telefon bude fungovat pravděpodobně i s 5G sítěmi. Kompletního odhalení ohebného telefonu se dočkáme již zítra 24. února ve 14:00, kdy čínská společnost pořádá konferenci v Barceloně.

ohebny telefon huawei pozvanka predstaveni

Přímo na místě budeme také a věříme, že tentokrát se již dostaneme i k prvním dojmům z ohebného telefonu a nepůjde jen o odhalení z pódia jako u Samsungu.

Budete zítra sledovat novinky z veletrhu MWC?

Zdroj: 9to5google.com, letsgodigital.org

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)