Ohebný Huawei Mate X je za rohem, výrobce potvrdil vydání

Ohebný Huawei Mate X - datum

Když Huawei představil svůj ohebný telefon, strhl na sebe obrovskou pozornost. Zatímco konkurenční Samsung ještě nedávno řešil problémy se svým Galaxy Fold, jehož vydání zatím není jasné, čínskému gigantovi se daří. Nový ohebný Huawei Mate X už brzy zamíří do prodeje, a jako první na světě svého druhu nabídne i podporu 5G sítě.

Jakou výbavu ohebný Huawei Mate X nabídne?

Ještě před uvedením výrobce potvrdil, že bude mít jeho ohebný mobil Huawei Mate X zabudovaný 5G modem. Ukázka potvrdila, že telefon stahuje rychlostí 1Gbps, zatímco rychlost nahrávání dosahuje nejvýše 100Mbps. Pokud byste hledali čipy od Qualcommu, nepochodíte. Čínský výrobce totiž využívá pro svůj ohebný Huawei Mate X vlastní 5G modem pojmenovaný Balong 5000. Jde o první 7nm multi-mode 5G čipset, který dosahuje nejvyšší rychlosti v 5G stahování. V laboratorních podmínkách bylo naměřeno dokonce 1,2Gbps.

Huawei Mate X - ohebný telefon - cena

Vedle toho se můžou uživatelé těšit na 512 GB vnitřního úložiště, což je plně dostačující, ačkoliv existují stroje s dvojnásobným úložištěm. Operační paměť (RAM) má být potom 8 GB; tady bychom čekali více, ale ohebný Huawei Mate X by měl svižně zvládat i nejnáročnější aplikace. Větší očekávaní byla i od baterie, ta nabídne 4 500 mAh, což není špatné; ale bude to stačit alespoň na den aktivního užívání? Podle výrobce zvládne mobil plné pracovní nasazení, a to včetně aktivního multitaskingu.

Huawei Mate X - představení

Skládací konstrukce se sice někteří bojí, Huawei ale demonstruje téměř nekonečné “hladké ohýbání”. Spojovací pant je napojen na mimořádně pevnou konstrukci, takže se displej při ohýbání nenatáhne. Po rozložení pak ani neuvidíte středový ohyb. Jediné případy, kdy bude patrný (ale budete muset dobře pozorovat) jsou v poslední době stále oblíbenější aplikace s dark modem.

Datum představení a cena skládacího Huawei X

Sám výrobce informoval, že ohebný mobil Huawei X uvede na trh ještě tento měsíc, ale konkrétní datum zatím neprozradil. Za svou revoluci si potom řekne 2 600 $, tj. přes 52 tisíc Kč! Musíme ovšem počítat, že cena v Evropě bude o něco vyšší. Konkurenční Galaxy Fold je v nejnižší výbavě o 13,5 tisíce levnější, ale oproti skládacímu Mate X stále ještě nefunguje, jak by měl.

Koupili byste si skládací Huawei Mate X?

Zdroj: techradar.cz, consumer.huawei.com/cz

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)