Samsung vyřešil problémy s ohebným telefonem Galaxy Fold

samsung galaxy fold problemy ohebny telefon reseni

Ohebný telefon Samsung Galaxy Fold už měl být několik týdnů na trhu. Nicméně týden před původním datem vydaní, jej dostali do rukou novináři na recenze. Mnoho z nich brzy po začátku testování mělo problém právě s ohebným displejem. Korejská společnost nejprve řekla, že se jedná pouze o pár problémových kusů a vydání telefonu to neovlivní. To se ale nakonec nevyplnilo, Samsung odložil prodej a od té doby pracuje na vyřešení. Nyní se již v Jižní Koreji mluví o tom, že dva hlavní problémy Samsung vyřešil a brzy se oznámí nové datum vydání.

Samsung Galaxy Fold se brzy objeví v prodeji. Společnost vyřešila oba problémy

Prvním problémem bylo to, že se pod ohebnou část dostávaly drobné nečistoty jako je hlína, písek, žmolky apod. To zvýšilo tlak na displej při ohýbání, což následně poškodilo displej. Druhým problémem byla speciální folie na displeji, která neměla být nikdy odlepena. Samsung na to ale upozornil pouze malým textem a některé novináře vůbec.

samsung galaxy fold ohebny displej problem

Problém s odlepováním fólie vyřešil Samsung údajně tím způsobem, že konce zastrčil přímo do krajů zařízení. Takže i kdyby ji uživatel nyní chtěl odstranit, bylo by to mnohem těžší. Druhou věcí bude snad i to, že přímo na krabici bude velké upozornění o tom, že se nemá odlepovat, jinak hrozí poškození displeje.

A co se týče drobných nečistot, které se při ohýbání dostaly dovnitř telefonu, tak to měl Samsung vyřešit tím způsobem, že otvor na vrchní a spodní straně výrazně zmenšil, což by mělo více zamezit. Nicméně to neznamená, že by byl telefon prachuodolný. Toho se pravděpodobně dočkáme až v dalších generacích ohebného displeje.

samsung galaxy fold problemy odklad

Samsung již opravené modely nyní testuje přímo v reálných podmínkách a pokud se neobjeví chyby, tak bychom se nového data vydání měli dočkat brzy. Spekuluje se o tom, že nejprve se objeví na trhu v červnu v Jižní Koreji.

Myslíte se, že Samsung vychytá problémy s Galaxy Fold?

Zdroj: gsmarena.com

O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)