Realme hodinky jsou oficiálně na světě. Budou konkurovat těm od Amazfit?

predstaveni Realme Watch

Čínský výrobce Realme, jehož chytré telefony zažívají v posledních měsících velký prodejní boom, dnes představil nové produkty pro tento rok. Jsou mezi nimi mobil X50 Pro Player edition (pro hráče vylepšený model telefonu, který byl před pár dny oznámen pro ČR), sluchátka a powerbanky. Tyto novinky se týkají celosvětového trhu. Další představení se týkalo Indie, kde budou navíc brzy k dostání chytrá televize Realme TV a chytré hodinky Realme Watch. Právě na nové hodinky, které mají ambice konkurovat například oblíbené sérii Amazfit Bip, se nyní podíváme.

Co hlavního víme o Realme Watch po jejich představení?

  • 1.4″ displej s rozlišením 320 x 320 px (323 PPI)
  • baterie s kapacitou 160 mAh
  • 12 základních ciferníků
  • měření tepu a okysličení krve
  • 14 sportovních módů
  • ochrana IP68
  • barvy řemínků černá (classic), zelená, červená a modrá (fashion)
  • cena 3999 INR / cca 1315 Kč

Baterie má hodinky udržet v provozu 7 dní při nepřetržitém sledování tepu. Po vypnutí této funkce je prý možné se dostat na 9 dní. Základní nabídku ciferníků, které budou vyměnitelné v aplikaci Realme Link, má brzy doplnit další stovka přímo od výrobce. Přes hodinky půjde ovládat fotoaparát v mobilu a také přehrávání hudby. Dočkáme se i připomínek pro sednutí a dodržování pitného režimu, stejně jako monitoru spánku či meditování.

Designem i mnohými specifikacemi se nové Realme hodinky konkurentům od Huami (Amazfit) skutečně podobají, ale na nějaké silnější otřesení jejich pozice to nevypadá. Po oficiálním představení víme, že Realme Watch vydrží například podstatně kratší dobu na jedno nabití. Základní indická cena by navíc té naší oficiální, pokud by hodinky zamířily na náš trh oficiálně, pochopitelně neodpovídala. Uvidíme, jak to bude s dostupností a cenou v zahraničních e-shopech.

Zaujaly vás něčím nové Realme Watch?

Zdroj: GSMArena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)