TOPlist

Jak to bude s ochrannými skly a fóliemi na Galaxy S10? Největší obavy byly vyvráceny

ochranne sklo folie samsung galaxy s10

Řada telefonů Samsung Galaxy S10 a Galaxy S10+ používá jako první ultrazvukovou čtečku otisků prstů v displeji. Jedná se o zcela novou technologii, která přidává vrásky hlavně výrobcům ochranných skel a fólií. Některé společnosti už oznámili, že zkrátka nebudou vyrábět pro skla a fólie pro S10. Očekává se i útlum ze strany čínských eshopů, které nabízí levné ochrany displeje. Dlouho dobu se navíc spekulovalo nad tím, že skla a fólie budou mít otvor v oblasti čtečky otisků prstů. To se nyní naštěstí vyvrátilo. Budou existovat i klasická ochranná skla přes celý displej.

Na Samsung Galaxy S10 budou k dispozici normální ochrany displeje. Cena ale bude vyšší

A proč se vlastně řeší ochranná skla a fólie ještě před vydáním telefonu? Důvody jsou dva. Jak už jsme psali výše, jedna z nich je to, že někteří výrobci se rozhodli, že nebudou vyrábět ochranné produkty pro S10, kvůli tomu, že by se znefunkčnila ultrasonická čtečka otisků prstů. Spekulovalo se nad tím, že by fólie či skla na Galaxy S10 měly mít otvor uprostřed.

Samsung Galaxy S10 Plus LEAK (First Hands On Look)

Samsung Galaxy S10 Plus LEAK (First Hands On Look)

Důvodem k těmto spekulacím bylo hlavně video, které v uplynulých týdnech uniklo na internet. Můžeme na něm vidět Galaxy S10, na kterém je nalepená testovací verze ochranného skla s nepěkným otvorem. Tyto verze se do prodeje pravděpodobně dostanou také. A to hlavně od čínských výrobců, kteří nemají prozatím technologie vytvořit ochranné sklo s podporou ultrazvukové čtečky.

Naštěstí na internet unikl render oficiální ochrany displej od Samsungu, ze které můžeme vidět to, že žádný otvor na nich není. Společnost Whitestone, která stojí za prémiovými ochrannými skly navíc tvrdí, že dokázala vytvořit sklo, které funguje bez větších problémů i na Galaxy S10. Menší problém je v tom, že ochranná skla Dome Glass jsou poměrně drahá i v klasické formě, otázkou zůstává, kolik si bude společnost účtovat za něco, co budou mít v podstatě exkluzivní. Jak to vše bude s ochrannou displeje, se dozvíme již dnes večer ve 20:00, kdy se Samsung Galaxy S10 a další novinky oficiálně představí. Pomalu už se také připravuje recenze Galaxy S10.

Sledujte s námi představení Samsung Galaxy novinek z USA

Na závěr máme několik informací k tomu, co můžete v následujících dnech čekat na webu Svět Androida. Přímo u představení Samsung Galaxy S10 a dalších novinek jako je ohebný telefon Samsung, chytrý náramek Samsung Galaxy Fit, hodinky Samsung Galaxy Watch Active anebo bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds, budeme také.

Můžete se těšit na velké množství unikátního obsahu, které vám přímo z místa představení přineseme. Více informací můžete najít v našem článku „Sledujte s námi představení Samsung produktů„. Nezapomeňte sledovat ani redakční Facebook (facebook.com/SvetAndroida) a Instagram (instagram.com/SvetAndroida).

Vlog z USA den první. Pohled do zákulisí Samsung Galaxy S10 – cesta a NHL zápas

Vlog z USA den první. Pohled do zákulisí Samsung Galaxy S10 - cesta a NHL zápas

Co pro vás chystáme v USA?

  • První dojmy přímo z akce v San Francisku
  • Velké množství fotografií, a to včetně nahlédnutí do zákulisí
  • Videa se žhavými novinkami, i porovnáním s ostatními modely
  • První testy fotoaparátu a srovnání s konkurencí
  • Testy výkonu atd.

Vadilo by vám ochranné sklo s otvorem pro čtečku otisků prstů?

Zdroj: sammobile.com, 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)