o2 tv výpadek sítě
  • O2 TV včera postihl masivní výpadek
  • Fanoušci tak přišli o nejdůležitější část utkání mezi Spartou a Kodaní
  • Poskytovatel chystá kompenzace

Včerejší utkání o Ligu mistrů vysíláno na stanici O2 TV Sport mezi Spartou a Kodaní bylo poznamenáno výpadkem vysílání a to v nejnapínavější chvíli zápasu, během prodloužení.

Aktualizováno 17.8: Podle všeho chystá O2 TV kompenzace těm, kteří měli s přenosem problém: „Kompenzace řešíme, jakmile budeme mít všechny diváky, kteří měli s přenosem problém, identifikované, tak s nimi chceme řešit i formu kompenzace,“ doplnil tiskový mluvčí O2 TV Sport.

Fanoušci tak neviděli téměř celou druhou část prodloužení, včetně vyrovnávacího gólu Claessona na 3:3. Přenos nefungoval až do penaltového rozstřelu, kdy se O2 podařilo služby opět na nějakou dobu nahodit, avšak při kopání třetí penalty Kodaně přenos opět vypadl a začal fungovat až po konci zápasu.

o2 tv downdetector

Na sociálních sítích se takřka okamžitě po prvním výpadku strhla lavina stovek komentářů naštvaných zákazníků. Proto jsme požádali tiskový tým O2 o vyjádření: „Dobrý den, Jakube, část našich zákazníků mohla během včerejšího zápasu mezi Spartou a Kodaní zaznamenat výpadek televize O2 TV. Problémy trvaly přibližně 20 minut. Daný přenos překonal dosavadní rekord ve sledovanosti O2 TV, výpadek se týkal zhruba čtvrtiny diváků. Přesnou příčinu, proč k výpadku došlo, intenzivně řešíme se svými dodavateli. Za vzniklé potíže se všem dotčeným divákům velmi omlouváme a děláme maximum pro to, aby se situace neopakovala.“

I přes omluvu ze strany O2 TV Sport zůstává otázkou, zda bude firma schopna zabránit podobným incidentům v budoucnosti a zajistit spolehlivost svých služeb, zejména v důležitých utkáních, které budou mít jistě také vysokou sledovanost. Na otázku, zda se chystají nějaké kompenzace za vzniklé potíže tiskové oddělení nereagovalo.