TOPlist

Nvidia Shield Tablet dostane Android 5.0 již 18. listopadu a další novinky k tomu

nvidia-sheild-tablet15

Nvidia si připravila několik dobrých zpráv pro majitele tabletů Shield. V první řadě se jedná o blížící se aktualizaci na Android 5.0 Lollipop. Ta by se podle aktuálních informací měla ke všem uživatelům dostat během 18.listopadu. Kdo se tedy na nový systém nemůže dočkat, je již za rohem.

SHIELD_tablet_SHIELD_controller_Trine2

Spolu s aktualizací přichází samozřejmě přepracované uživatelské rozhraní ve stylu material designu. Tyto změny se dotknou i aplikací od Nvidie jako je Shield Hub a další. Změn se dočká i parádní aplikace Dabbler, ve které můžete za pomocí stylusu vytvářet skutečně povedené malby a kresby. Nová verze označovaná jako Dabbler 2.0 přinese nové možnosti včetně streamování toho, co právě kreslíte, na službu Twitch.

Shield Hub Material

V naší recenzi jsme vyzdvihli službu Nvidia GRID, která umožňuje v tabletu hrát „PCčkové“ tituly, které ani nevlastníte, místo toho běží někde na výkonném serveru. Takové cloudové hraní, chtělo by se říct. Byli jsme nadšeni z toho, že si můžete spustit Borderlands, Zaklínače, Dead Island a spoustu dalších her přímo v tabletu s velmi solidní, hratelnou odezvou. V létě byla tato funkce ve fázi Beta testování a servery lokalizovány někde v Californii. To se však mění. Nvidia si pro hráče nachystala vánoční dárek, a tak GRID v prosinci spustí oficiálně i v Evropě. Menší vzdálenost od serverů bude mít za následek snížení „lagu“ a vylepšení herního zážitku.

Nvidia Shield Tablet recenze - RaceDriver 2

V GRIDu je v současné chvíli 25 herních titulů a každý týden by měly přibývat nové. Do konce června 2015 bude GRID pro majitele Shieldu zdarma, poté půjde zřejmě o službu se zatím nestanoveným měsíčním poplatkem. Herní společnost si uvědomuje, že obsah je půlkou úspěchu a tak přichází s tzv. Green Box Bundlem, obsahujícím hry pro Shield. Z položek uvnitř můžeme zmínit třeba Half Life 2 Episode One. Povedená hříčka Trine 2, která je součástí Shield Tabletu od začátku, pochopitelně nikam nezmizí.

Nvidia Shield Tablet recenze - Trine 2 2

Abychom to shrnuli, přístup Nvidie nás těší, protože ne všichni čekali, že Shield Tablet bude jedním z prvních zařízení, kterému se dostane Android 5.0 Lollipop. Služby jako Nvidia GRID mohou být herní budoucností a je super, že jsou použitelné již dnes. Až k nám aktualizace dorazí, určitě se s vámi podělíme o naše dojmy.

Shield Tablet holidays

Nvidia bude i na pražské Android Roadshow, přijďte si vyzkoušet virtuální realitu a spoustu dalších novinek.

hlasovat tlacitko

 

Zdroj: tisková konference

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)