TOPlist

Nubia X překvapí dvěma displeji a minimálními rámečky bez výřezu

Nubia X se dvěma displeji představena: Minimální rámečky bez výřezu

Nubia X nemá přední selfie kameru, takže se přední strana může chlubit minimálními rámečky bez výřezu nebo vysouvacího mechanismu. Na zadní straně netradičně najdeme druhý displej. Další specifikace též nezaostávají za aktuální špičkou. Kolik Nubia X vlastně stojí?

Nubia X: Dva displeje, dvě čtečky otisků prstů

O Nubii X jsme psali před několika měsíci, když jsme ještě ani neznali její jméno. Už tehdy nás netradiční technické řešení, připomínající YotaPhone, zaujalo. A nakonec jsme se dočkali – dnes představený telefon se dvěma displeji, nese jméno Nubia X. Na přední straně najdeme 6,26 palcový FHD+ displej s poměrem stran 19:9. Ten doplňují vskutku minimální rámečky, takže se telefon může chlubit tím, že displej zabírá 93,6 % přední plochy telefonu. Na čelní straně nic dalšího kromě displeje nenajdeme. Dedikovaná selfie kamera „chybí“. V uvozovkách proto, že vlastně není potřeba, protože zadní strana nese druhý displej. Pokud chcete udělat selfie, jen otočíte telefon a selfie vycvaknete na zadním fotoaparátu.

Zadní displej je 5,1 palců velký, je technologie AMOLED a nese rozlišení 1520 x 720 px. Oba displeje jsou kryty odolným sklem Gorilla Glass 3. Nad zadním displejem najdeme duální fotoaparát v konfiguraci 16 + 24 Mpix a blesk. Displeje nejsou u Nubie X jedinou zdvojenou komponentou. V telefonu najdeme i dvě čtečky otisků prstů. Ty jsou integrované na bocích přístroje na obou stranách, abyste mohli přístroj používat pohodlně i při používání zadního displeje.

Telefon pohání Snapdragon 845, přičemž budou existovat budou tři varianty Nubie X. Nejnižší nabídne „jen“ 6 GB RAM a 64 GB úložiště. Ostatní ponesou rovnou 8 GB RAM a odliší se úložišti 128 / 256 GB. Slot pro SD karty přítomen není. Naopak přítomný je USB-C konektor a Nubia podporuje nový Bluetooth 5. Baterie má kapacitu 3800 mAh a podporuje 18W rychlonabíjení Quick Charge 3.0. To vše se navíc stěsnalo do poměrně malého těla telefonu – 154,1 × 73,3 × 8,4 mm. Váha činí solidních 181 gramů.

https://www.youtube.com/watch?v=DyRzfm4Hz0s

Drobnou kaňkou je osazení starší verze Androidu 8.1 Oreo. A kolik Nubia X vlastně bude stát? Základní model 6/64 GB začíná na ceně 3299 jüanů, což je po přepočtu zhruba 13200 Kč s DPH. Vyšší 8/128 GB varianta stojí 3699 jüanů (cca 14700 Kč s DPH) a nejvyšší model s 256 GB úložištěm začne na 4199 jüanech (cca 16700 Kč s DPH). Předobjednávky jsou spuštěny ode dneška. Telefon samotný by měl být dostupný od 5. listopadu.

Jak se vám nová Nubia X líbí? Využili byste druhý displej na zadní straně telefonu?

Zdroje: fonearena.comgizmochina.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)