Corning představil Gorilla Glass 3 a ukázal výrobní proces [video]

gorilla-glass-top

Éra ochranných fólií na přední stranu displeje je již díky tvrzeným sklům skoro minulostí a nejvíce se o to bezesporu zasloužila společnost Corning se svým odolným sklem Gorilla Glass. Na CESu 2013 představila společnost své nejnovější dílo – třetí generaci tvrzeného skla Gorilla Glass. Výrobce nám jako vždy slibuje, že nový výrobek bude lepší, tenčí, odolnější a nabídne i lepší čirost. Kromě samotného představení nám Corning dovolil nahlédnout také trochu do výrobního procesu tohoto skla, nechybí ani ukázka toho, kolik nová generace vydrží oproti té starší či běžným tvrzeným sklům.

Why Glass Breaks

Why Glass Breaks

Scratch Comparison: Alternative Aluminosilicate Glasses and Corning Gorilla Glass 3

Scratch Comparison: Alternative Aluminosilicate Glasses and Corning Gorilla Glass 3

Příchod tvrzených skel znamenal jakousi revoluci v používání mobilních přístrojů, neboť si již uživatelé nemuseli tolik dávat pozor na poškrábání. Stejně tak zažitý zvyk z rezistivních displejů, kde se tvrzené sklo nepoužívalo (kvůli principu této technologie), používat ochranné fólie je dnes spíše minoritní záležitostí. Nutno ale podotknout, že ačkoliv nám Corning a jiní výrobce tvrzených skel tvrdí a podkládají to videi, že sklo poškrábat nejde, zkušenosti uživatelů již tak dobré nejsou a po delším používání svého přístroje nějaký ten škrábanec objevíte. Gorilla Glass samozřejmě není jen doménou telefonů a tabletů, ale přesouvá se i do jiných odvětví průmyslu.

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)