Samsung má nového šéfa. Jeho úkolem je odolávat čínským konkurentům

nový ředitel Samsung Roh Tae-moon

Zejména v důsledku stále zesilující čínské konkurence se rozhodl jihokorejský Samsung změnit čelo své divize na výrobu mobilních telefonů. Novým šéfem se stal Roh Tae-moon, který byl ve struktuře doposud “dvojkou” a současně vedoucím sekce pro zařízení Galaxy. Předpoklady má na další řízení firmy perfektní. Jde o důležitou postavu, která stála v posledních letech za rozšířením nabídky přístrojů ve více segmentech a cenových hladinách. A to je v konkurenci čínských značek velmi důležitý aspekt. Roh Tae-moon by měl pokračovat v trendu nabídek špičkových, ale také cenově dostupných produktů. Nový ředitel smartphone divize firmy Samsung bude mít za úkol udržet první pozici v globální prodejnosti a největší podíl na trhu. V jedenapadesáti letech jde současně o nejmladšího prezidenta této jihokorejské společnosti v historii.

samsung-titulka-logo.jpg

Obavy Samsungu z čínské konkurence jsou naprosto oprávněné. Ve třetím kvartálu loňského roku se po dlouhé době zvýšila prodejnost chytrých telefonů a lví podíl na tom měla firma Huawei. Ta předtím předskočila i Apple a dere se dál vzhůru. V druhé polovině roku 2019 atakovala hranici třicetiprocentního nárůstu prodejů, což je absolutně nejvíce. Druhý Samsung “rostl” jen o jedenáct procent. Celkový podíl prodejů byl ve zmíněném třetím kvartálu stále na straně Samsungu (22,4 %), ale Huawei se po předběhnutí Apple (12,3 %) na první příčku velmi rychle dotahuje. Je na devatenácti procentech. Nový ředitel společnosti Samsung bude mít plné ruce práce.

Jihokorejská firma už v podstatě ztratila území Číny, kde ji tamní výrobci během pár měsíců a let zválcovali. Dokonce tam už přestala i vyrábět komponenty. Dál ale vládne ve strategických regionech všude jinde na světě. Bude velmi zajímavé sledovat, jak se bude boj o čelo největšího výrobce / prodejce telefonů vyvíjet. Samsung a jeho nový ředitel budou vehementně bránit první pozici. Huawei naopak očekává, že to letos nebude s prodejností tak horké.

Udrží si Samsung pozici světové jedničky s novým ředitelem?

Zdoj: apolice, acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)