Samsung zavřel poslední továrnu v Číně a přestal vyrábět vlastní jádra

samsung zavření továrny

Samsung, který dlouho spoléhal na své vlastní procesory Exynos nyní ukončuje výrobu vlastních jader v těchto čipech a navíc k tomu zavírá poslední fungující továrnu v Číně.

Co to znamená? Uživatelů se to nijak zásadně nedotkne. Ukončení výroby vlastních jader znamená nasazení jader od ARM. Dle leakera Ice Universe korejskému velikánovi vadilo, že se nevyrovnal Qualcommu s jeho Snapdragony a na jejich výkon nedostačoval. Pokud se podíváte na nějaké srovnávací benchmarky Exynos vs. Snapdragon, většinou vyhraje druhý jmenovaný.

Samsung se tak nově spolehne na jádra od firmy ARM. Ostatně nedávno představený Exynos 980 už jimi disponuje. Tikají v něm jádra Cortex-A77 a Cortex-A55. Kromě toho se delší dobu spekuluje o nasazení mobilních čipů AMD Radeon do telefonů od Samsungu. Tím by mohl dostat výhodu zejména v grafickém výkonu.

samsung zavřel továrnu v číně

Kromě ukončení výroby vlastních jader končí Samsung také s výrobou telefonů v Číně. Poslední továrna ve městě Huizhou, která ještě před dvěma lety tvořila jednu šestinu z celkové výroby Samsung telefonů. Výroba se tedy přesune do Vietnamu a Indie, kde jsou výrobní náklady o mnoho nižší.

Je ukončení výroby vlastních jader dobrým krokem?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)