Opera One: Nový modulární prohlížeč, jehož logo pobavilo české pařany

nový modulární prohlížeč Opera One

Na světě je další webový prohlížeč. Jmenuje se Opera One, má nahradit svého předchůdce ve Windows, MacOS a Linuxu a honosí se hlavně modulárním a konkrétnímu uživateli přizpůsobeným skládáním navigačních prvků, které má změnit způsoby procházení webu. Obsahuje například i “ostrovy” s kartami, které připomínají skupiny v Chrome. A mimoto jeho představení způsobilo malé pozdvižení na české herní scéně. Logo tohoto prohlížeče je velmi, velmi podobné tomu, které roky používá časopis Score.

Score logo prohlížeč Opera One

Symbol zastupující nový prohlížeč vychází z dosavadního červeného trojrozměrného “O” s hybem a stíny, nicméně jeho radikální zjednodušení do podoby s mezerami vedlo k tomu, že se redakce oprávněně ozvala redakce českého Score. Posuďte sami, jak blízká si loga jsou.

This is Opera One

This is Opera One

Teď ale k samotnému prohlížeči a jeho schopnostem. “Opera One je založená na modulárním designu a přináší plynulou navigaci a mění způsob interakce s prohlížečem. Dále jsme integrovali vícevláknový kompozitor, který oživuje uživatelské rozhraní jako nikdy předtím a pohání nové inovativní funkce, jako jsou například ostrovy karet. Tato vzrušující aktualizace přichází jen několik týdnů poté, co jsme integrovali naše první generativní funkce umělé inteligence, včetně výzev umělé inteligence a přístupu k postrannímu panelu ChatGPT a ChatSonic,” píší autoři.

nový prohlížeč Opera One modulární

Funkce Ostrovy karet  má přinést plynulé a intuitivní prostředí, které uživateli pomůže udržet si přehled o úkolech, aniž by museli měnit své zvyky. “Hledáte nejlepší místo na oběd? Karty s jídelními lístky, místy a podrobnostmi o restauraci se otevřou ve vyhrazeném ostrově karet. Máte několik dokumentů Google, které používáte k práci? I ony mohou získat vlastní ostrov karet. Při procházení a vytváření dalších ostrovů karet můžete snadno rozlišit témata, na která jste se zaměřili, a přepínat mezi nimi,” lákají vývojáři nového prohlížeče, který je již volně ke stažení.

nový prohlížeč Opera One Ostrovy karet

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám líbí prohlížeč Opera One?

Zdroj: Opera

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)