TOPlist

MS Teams zvedá strop pro chatování. Psali jste si někdy s tolika lidmi?

limit chatování Microsoft Teams

Skupinový komunikátor z dílny amerického Microsoftu prochází další významnou změnou. Firma se rozhodla zvednout strop pro maximální počet účastníků v jednom okně pro textovou konverzaci. Zatímco doposud se do konverzace mohlo zapojit „jen“ sto uživatelů, nový limit pro chatování v Microsoft Teams činí 250 lidí. Psali jste si někdy v tak velké skupině? Tipujeme, že pravděpodobně ne. Existují ale situace, ve kterých je zrušení stočlenného limitu velmi přínosné. A v současné situaci to platí ještě více. Může jít o propojení studijních skupin, návštěvníků nějaké události nebo pracovních kolektivů. Což je primární účel tohoto komunikátoru dostupného pro desktop i mobilní telefony.

limit chatování Microsoft Teams screen

O novince informoval přímo redmondský gigant na svém speciálním webu k vývoji balíku Microsoft 365 (ano, Office 365 byl přejmenován). Její zavedení je podle harmonogramu naplánované někam na půlku května. Je ale možné, že už nový limit pro chatování v Microsoft Teams najdete. Pokud ne, ještě počkejte na update. Za zmínku určitě stojí, že tak velká komunikace by mohla být v mnoha ohledech nepřehledná a matoucí a vývojáři na to myslí. V místnostech nad 20 účastníků se automaticky vypínají některé notifikace a signalizace. Jde třeba o automatické odpovědi z Outlooku nebo signalizaci toho, že někdo píše.

Microsoft Teams
Microsoft Teams

Limit pro hlasové a video hovory zahajované z chatu zůstal stejný, tedy 20 lidí. V případě živých (naplánovaných) přenosů ale došlo také ke zvýšení limitu. Dosavadní strop 10 tisíc účastníků byl zdvojnásoben. A to platí až do 1. července. Současně s tím byla maximální délka takového spojení zvýšena ze čtyř na šestnáct hodin.

Používáte MS Teams? S kolika lidmi jste si maximálně psali?

Zdroje: Microsoft 1, 2

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)