Office 365 se mění na Microsoft 365. A nabízí zajímavou rodinnou aplikaci

aplikace Microsoft Family Safety

Americký gigant Microsoft se rozhodl celkem překvapivě přejmenovat a přebudovat jednu ze svých nejvýznamnějších služeb. Cloudový balík kancelářských nástrojů Office 365 nově ponese od 21. dubna jméno Microsoft 365. Změní se nabízené služby a také názvy různých tarifů. Ceny ale zůstanou stejné. Osobní vyjde na 189 korun měsíčně, rodinný (pro max 6 lidí) na 269 korun za měsíc. Pro uživatele mobilních telefonů bude nejzajímavější novinkou úplně nová aplikace Microsoft Family Safety. Ta bude přínosná hlavně pro rodiče, kteří skrze ni mohou sledovat například geografickou pozici potomků, jejich čas strávený před displejem nebo zapínat filtry obsahu. Pojďme si stěžejní funkce představit přehledně…

Sledování polohy

Díky sdílení polohy můžete sledovat, kde se členové vaši rodiny nacházejí.

aplikace Microsoft Family Safety sledování polohy

Filtry obsahu

Můžete odfiltrovat nevhodné aplikace, hry a weby a nastavit věková omezení určující, kdy bude při stahování položek nutné získat schválení.

aplikace Microsoft Family Safety Filtry obsahu

Omezení času stráveného u obrazovky

Nastavte si limity pro čas strávený u obrazovky, abyste při používání aplikací a hraní her pro Windows, Xbox a Android nemuseli tuto dobu sledovat.

aplikace Microsoft Family Safety Omezení času stráveného u obrazovky

Protokolování aktivit

Díky rodinnému nastavení na všech vašich zařízeních budete mít přehled o veškerých aktivitách.

aplikace Microsoft Family Safety protokolování aktivit

Aplikaci zatím v Obchodě Play nenajdeme. Nový nástroj podle Microsoftu nejprve vyrazí ve verzi Preview mezi testery. Není však zatím jasné, zda bude možné se k této verzi veřejně dostat. Postupně se pak aplikace Microsoft Family Safety stane plnohodnotnou součástí balíku Microsoft 365. Mezi další novinky v kancelářských nástrojích bude patřit rozšíření komunikátoru Teams. Ten se dočká více funkcí a také vylepšené mobilní aplikace. Platí pro ni stejný proces zavádění.

Máte děti? Jak hlídáte jejich pohyb a čas strávený u telefonu?

Zdroj: Microsoft

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (0)