TOPlist

Nové rendery Microsoft Surface Duo potvrzují design. Na odhalení fotoaparátů stále čekáme

rendery microsoft surface duo

První chytrý telefon s označením Surface klepe na dveře. Microsoft původně oznámil vydání na vánoční trh 2020, nicméně v posledních týdnech a měsících se čím dál tím více opakuje, že Surface Duo uvidíme již v létě, tedy někdy v těchto dnech. Blízké vydání můžou naznačovat i rendery Microsoft Surface Duo, které zveřejnila známá osoba Evan Blass (@evleaks).

Rendery Microsoft Surface Duo ukazují telefon se dvěma displeji

Samotný telefon byl představen v říjnu minulého roku. Microsoft v té době však nezveřejnil všechny informace a zmínil, že se nějaké věci můžou změnit. Hlavní otázka zůstává nad použitím fotoaparátů, o kterých nevíme v podstatě nic. Nové rendery alespoň odhalily novinky na přední straně, kde si v pravém horním rohu můžete všimnout blesku vedle selfie kamery. To je u smartphonů poměrně netradiční věc, na druhou stranu Surface Duo bude mít velké rámečky, takže si Microsoft podobnou věc může dovolit.

Na samotné ploše můžete vidět celou řadu Microsoft aplikací, které budou jistě předinstalované. Microsoft však využije i řadu Google aplikací. Ostatně nemá ani na výběr, pokud chtějí používat služby Google. Vidět můžeme i speciální ikonu, která slouží k otevření dvou aplikací zároveň – každá bude na jednom ze dvou displejů. V tomhle případě se jedná o prohlížeč Microsoft Edge a aplikaci OneNote.

Introducing Surface Duo

Introducing Surface Duo

Microsoft Surface Duo na první pohled vypadá jako telefon s ohebným displejem. Ve skutečnosti má však dva oddělené displeje. Velikost jednoho displeje je 5,6 palců. Designové vychází z notebooku Surface Neo, který byl rovněž představen minulý rok v říjnu a speciální je v tom, že běží na novém systému Windows 10X. Jak ukazují i rendery Microsoft Surface Duo, tak tento telefon poběží klasicky na Androidu a pravděpodobně na nadstavbě od Microsoftu. Ta se bude odvíjet od jejich launcheru, který je pro Android zařízení dostupný již několik let.

Těšíte se na vydání Microsoft Surface Duo?

Zdroje: gsmarena.com, @evleaks

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)