Nová verze programátorského editoru Touchqode nabízí podporu FTP i spouštění skriptů

No Image-05

Editor Touchqode, který jsme recenzovali o Vánocích, prošel dalšími dvěma verzemi přinášejícími nové funkce a je ke stažení v Android Marketu.

Z nových funkcí vybíráme:

  • Podpora FTP pro stahování a nahrávání souborů – zatím experimentální, ale funkční
  • Spouštění skriptů přes Scripting Layer for Android – tato knihovna umožňuje vykonávat některé oblíbené skriptovací jazyky (Python, Perly, Lua, JavaScript, …) přímo ve vašem telefonu/tabletu, z prostředí Tochqode editovaný skript spustíte položkou menu Save & Run
  • Syntaxe PHP – editor nově umí barevně zvýrazňovat a doplňovat kód PHP (včetně automatické detekce bloků HTML a JS). Pro PHP se nabízí doplňování některých často používaných funkcí (require, strpos, mysql_, …)
  • Noční barevné schéma – vedle výchozí denního schématu (nyní zvaného Day) je k dispozici volitelné barevné schéma Night (noc), které nabízí černé pozadí a světlé písmo. Ideální pro práci v noci a na OLED displejích :)
  • Integrované vyhledávání přes Google – označený blok textu je prohledán přes Google proxy, přičemž se bere v úvahu jazyk zdrojového kódu pro poskytnutí co nejrelevantnějších výsledků
  • Opravy chyb a zvyšování výkonu – byly odstraněny některé bugy (např. omezení počtu řádků na Samsung Galaxy S) a optimalizován výkon editoru (např. rychlost prohledávání textu)

Instrukce pro stažení a správnou instalaci dodatečných volitelných součástí (file manager, programátorksá klávesnice, skriptovací knihovna) naleznete tradičně na stránce projektu www.touchqode.com v sekci Download.

Mohlo by vás zajímat

Viber app icon

Nová verze aplikace Viber pro Android

Zprávičky Michal Janoušek Michal Janoušek
1 min. uložit na později
serversultimate_ico

Servers Ultimate: Android jako server

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
7 min. uložit na později
Comp 1_00000

PCFileSync – snadná synchronizace složek

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
7 min. uložit na později

Komentáře (0)