Android 13 se postupně šíří, ale víc lidí má stále i devítku

Android distribuce fragmentace leden duben 2023 Android 13 aktualizace update

Zatím poslední ostré vydání systému Android, tedy verze 13, se rychle dostává do dalších zařízení v čele s mobilními telefony. Od počátku letošního roku už Android 13 zdvojnásobil svůj podíl mezi ostatními generacemi a aktuálně ho používá již přes 12 procent zařízení. Že je ale proces aktualizací u tohoto systému mnohem komplikovanější než třeba u iOS, dokazuje fakt, že o něco více přístrojů ještě používá Android 9.

Společnost Google vydala pravidelný přehled o distribuci systému Android a z grafů z letošního ledna a dubna je patrné, jak vypadá trend posledních měsíců. Třináctka skutečně rychle nabírá na síle a v tuto chvíli už je nejspíš po verzích 12, 11 a 10 čtvrtou nejpoužívanější generací. Dubnový koláč sice stále ukazuje, že o pár desetinek procenta byl zatím až na pátém místě za verzí 9, tempo updatů je ale pozitivní.

Pro srovnání: Když se ve stejném přehledu rok po vydání poprvé objevil Android 12, měl pouze 13,3% podíl. Zdá se tak, že Android 13 svého předchůdce výrazně překoná, což je jistě dobrá zpráva. Velkou měrou se na tom podílí Samsung se svou posílenou snahou provádět aktualizace co nejdříve.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Který Android máte vy a lidé ve vašem okolí?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)