Jméno nové verze Androida bude již brzy odhaleno. Bude to Muffin, milkshake, nebo marshmallow?

android_52

Stejně jako loni, tak i letos Google na své výroční vývojářské konferenci I/O představil vývojářské preview nové verze systému Android. Současná verze – Lollipop, byla ve vývojové fázi označována jako Android L. Letos tomu není jinak a vývojáři spolu s nadšenci už několik měsíců testují verzi Android M.

Podle oznámení na I/O bude plná verze systému odhalena v tradičním termínu „později v tomto roce“. Zvyk je železná košile, ale tak již ze zvyku očekáváme, že k představení dojde na podzim, pravděpodobně v říjnu. V ten samý termín se pak očekává i představení nových Nexus zařízení. Z různých úniků již víme, že představeny budou dva smartphony, jeden z dílny LG, druhý Huawei. Je ale možné, že dojde k představení i dalších zařízení.

Jaké jméno dostane Android M?

Způsob, kterým Google verze pojmenovává, již dnes asi nikomu není cizí. A tak v podstatě už od vydání plné verze Lollipop, přemýšlí komunita kolem systému nad tím, jaké jméno dostane další verze. Počáteční písmenko je jasné, tím bude „M“. Co však bude následovat? Jaká sladkost (samozřejmě v angličtině) vyhraje „výběrové řízení“? Na rozdíl od verze minulé se možností nabízí podstatně více. Například tedy Muffin, Marshmallow, Marple Syrup, Marzipan, Milkshake, Moon Pie nebo třeba Macaroon. Ve hře může být i značka, jako například M&M. Podobného „product placementu“ jsme už vlastně byli svědky při představení verze 4.4, která nesla jméno KitKat.

“What’s Android M Gonna Be?”

“What’s Android M Gonna Be?”

Nat and Lo jsou malou firmou, která pro Google dělá různé věci. Jednou z těch nejčastějších je pak tvorba různých tematických videí. V páteční podvečer se na jejím kanále objevilo video, které se ptá na stejnou otázku jako všichni ostatní zvědavci – „Co to M může být?“. Podobné video jste mohli vidět i loni. Tehdy jsme mohli vidět různé cukrovinky ve výběrovém řízení. Nakonec minulá verze dostala jméno po cukrovince, která se ve videu neukázala. Bude tomu tak i letos? Napadne vás nějaká další cukrovinka, která začíná v angličtině písmenem „M“ a ve videu nezazněla? Pokud ano, podělte se o ni v komentářích.

Zdroj: YT Nat and Lo.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)