Nova Launcher v beta aktualizaci obdržel vzhled z Pixelu

Nova Launcher v5.0

Na konci minulého týdne jsme vás informovali o Action Launcher 3, který v aktualizaci obdržel nový vzhled vycházející z Pixel Launcheru. Dnes jej v beta updatu dohání i nekorunovaný král kategorie – Nova Launcher. V nastavení se můžete těšit na nové možnosti, jak si upravit vzhled telefonu.

Nova Launcher v novém

Po nainstalování beta aktualizace si tak můžete změnit vzhled na Pixel Launcher, a to včetně vstupu do menu přes swipe a šipečku, která ukáže směr táhnutí prstu. Nové pozadí pro složky je také přítomno a samozřejmě i widget, který nahradil google lištu s vyhledáváním. Jen škoda, že widget je přímo spojen i s datem. Oproti Action Launcheru tak například zatím s ním nejde tak dobře manipulovat.

Kromě toho má beta verze ještě nové možnosti při hledání aplikací v menu, dále možnost nastavit gesta pro dvojité poklepání na displej, změnit barvu pozadí domovských dotykových tlačítek. Opravuje také několik bugů a vylepšuje interakci s aplikací KLWP, která se používá na kompletní přeměnu domovské obrazovky.

Návod na vytvoření vzhledu alá Pixel Launcher

Vývojář Nova Launcher Kevin Barry se na Google+ pochlubil také návodem, jak nejlépe nastavit Novu, aby vypadala stejně jako Pixel Launcher. V Nastavení postupujte takto:

  1. Menu – zapnout Swipe to open
  2. Menu – vypnout kartu pozadí
  3. Menu – barva pozadí – bílá
  4. Plocha – indikátor posuvu – čára
  5. Plocha – zapnout Swipe to drawer indicator
  6. Dok – tvar obdélník – barva bílá – mírná průhlednost – Draw behind navigation bar
  7. Složky – pozadí složky – N Preview
Nova Launcher
Nova Launcher

Na konec si vyberete jako widget lištu vyhledávání, kde si nastavíte její styl na stejný jako je v Pixel Launcheru. A nezapomeňte, že pokud chcete stahovat beta verzi, musíte se nejprve přihlásit do testování. To můžete udělat na oficiální stránce ZDE.

Změníte si vzhled Nova Launcheru díky těmto novým možnostem?

zdroj: droid-life.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)