Nothing Phone (2) dostane čipset Snapdragon 8+ Gen 1

Nothing Phone 2 čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1

Extravagantní mobil Nothing Phone (1) dostane nástupce, který bude nejen zajímavě vypadat, ale navíc bude i podstatně výkonnější. Byly potvrzeny dřívější spekulace o tom, že druhý telefon mladé čínsko-anglické společnosti se pokusí zabojovat ve vodách se silnějšími konkurenty. Přímo šéf firmy Carl Pei oznámil, že Nothing Phone (2) v sobě bude mít mimo jiné čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. To bude významný posun od původního procesoru Snapdragon 778G+.

“Volba Snapdragonu řady 8 namísto řady 7 přináší výrazné zlepšení ve všech oblastech, mimo jiné včetně výdrže baterie, síťové konektivity a schopností fotoaparátu. Nejde jen o rychlost – jde o kompletní balíček… Snapdragon 8+ Gen 1 byl od svého uvedení před rokem důkladně testován a průběžně optimalizován prostřednictvím mnoha aktualizací. Upřednostňujeme uživatelský zážitek před prvenstvím v závodě ve specifikacích,” vysvětlil Pei v rámci několika příspěvků na Twitteru.

I přesto, že firma evidentně nehodlá oslňovat papírovými hodnotami, zmínil šéf výkonnostní výhody nového čipsetu. Připravovaný Nothing Phone (2) je prý s novým procesorem 2x rychlejší než jeho předchůdce. Ten byl kritizován za poměrně slabé specifikace. Nový telefon oficiálně dorazí na trh během léta.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co čekáte od novinky Nothing Phone (2)?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)