Dokáže v nočním fototestu Samsung S10 porazit Huawei Mate 20 Pro a Xiaomi Mi Mix 3?

noční fototest samsung galaxy S10 vs xiaomi mi mix 3 vs huawei mate 20 pro

Od minulého roku jsou Huawei smartphony považovány za nejlepší fotomobily na trhu. Do dnešního nočního fototestu jsme si tak pro vás připravili srovnání Samsung Galaxy S10, Huawei Mate 20 Pro a zároveň i Xiaomi Mi Mix 3. Druhá čínská společnost v posledním roce rovněž učinila velké pokroky u fotoaparátů. Kdo si tedy s fotografiemi ve špatných světelných podmínkách poradí nejlépe?

Jaké jsme u nočního fototestu použili nastavení mobilů?

Většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u všech smartphonů v tomto nočním fototestu byl nastaven automatický režim. Jedna z nejdůležitějších věcí u foto testů je nastolit identické podmínky. Ať už je to kvůli světlu nebo třeba objektům. Mít 100% stejné podmínky je však téměř nemožné, i tak jsme se snažili co nejvíce přiblížit. Všechny tři telefony byly používány ve stejnou dobu a ze stejného místa. Na závěr ještě zmíníme, že nebyl používán žádný speciální noční režim.

srovnani fotografii fototesty fotomobilu

Noční fototest Samsung Galaxy S10+ vs Huawei Mate 20 Pro vs Xiaomi Mi Mix 3

Recenze Samsung S10 už je nějakou dobu online, pro některé tak specifikace fotoaparátů nebudou ničím novým. Pro ty, kteří se ale o telefony nezajímají tak do hloubky, je zde uvedeme. Samsung Galaxy S10 i Galaxy S10+ mají totožné složení fotoaparátů, na zadní straně rovnou tři. Ten hlavní má 12 MPx s variabilní clonou F/1,5 a F/2,4. Sekundární je teleobjektiv s 12 MPx a světelností F/2,4. Třetí fotoaparát má 16 MPx a je ultraširokoúhlý se světelností F/2,2. Telefon umí nahrávat ve 4K rozlišení a 60 FPS a nechybí OIS.

Huawei Mate 20 Pro má rovněž tři hlavní fotoaparáty na zadní straně. Ten první má 40 MPx, světelnost F/1,8. Sekundární je teleobjektiv s 8 MPx a světelností F/2,4. Třetí fotoaparát je ultraširokoúhlý, má 20 MPx a světelnost F/2,2. Nechybí optická stabilizace obrazu, videa dokáže nahrávat „pouze“ ve 4K rozlišení a 30 FPS.

Třetím telefonem ve fototestu je Xiaomi Mi Mix 3, který používá duální fotoaparát. Oba dva mají 12 MPx. Hlavní fotoaparát využívá optickou stabilizaci obrazu (OIS) a má světelnost F/1.8. Podporuje nahrávání videa až ve 4K rozlišení a 60 FPS.

[aps_product_sz id=“534248″]

Kvalita fotografií není finální

V testovaném telefonu Samsung Galaxy S10 ještě není finální software, který bude 8. března dostupný uživatelům. Ve finálním produktu by měla být kvalita fotoaparátu ještě vylepšena. Těšit se samozřejmě můžete i na fototest s finální verzí softwaru.

Srovnání nočních fotografií Xiaomi Mi Mix 3 vs Huawei Mate 20 Pro vs Samsung Galaxy S10+

Na levé straně najdete fotografie v originále, na pravé straně se nachází výřezy stejných nočních snímků se zvětšením.

Fotografie v plné kvalitě můžete stahovat z Ulož.to.

Noční fototest Samsung Galaxy S10+ vs Huawei Mate 20 Pro vs Xiaomi Mi Mix 3

Noční fototest Samsung Galaxy S10+ vs Huawei Mate 20 Pro vs Xiaomi Mi Mix 3

Závěr nočního fototestu Huawei Mate 20 Pro vs Samsung Galaxy S10 vs Xiaomi Mi Mix 3

Na nahraných videích si můžete všimnout toho, že jsou si podobné, pokud jde o projasnění a světelnost ve scéně. Huawei Mate 20 Pro vybočuje z řady, protože má odlišné vyvážení bílé, barvy jsou méně saturované a a „táhnou“ směrem do zelena. Rozdílů v kvalitě videa si všimneme až po stopnutí. Xiaomi Mi Mix 3 zde dopadl zcela nejhůře kvůli neostrému obrazu. Mate 20 Pro má nejostřejší záběry, zároveň ale má nejméně intenzivní barvy. Galaxy S10+ sice nepatrně zaostává v ostrosti, ale pro lidské oko záběry vypadají zajímavěji kvůli saturovaným barvám.

U fotografií jsou rozdíly patrné ještě více. Xiaomi Mi Mix 3 patří mezi tu nejužší špičku ve fotomobilech, ale je o ten jeden stupínek pod těmi úplně nejlepšími jako je Mate 20 Pro anebo Galaxy S10. U všech fotografií jde vidět, že na ně zkrátka nestačí. Na druhou stranu musíme brát v potaz i mnohem nižší cenu u Mi Mix 3, takže se to rozhodně nedá brát tak, že by byl Mi Mix 3 špatný fotomobil.

Huawei Mate 20 Pro nabízí nejostřejší fotografie za zhoršených světelných podmínek a zároveň nabízí i nejvíce detailů. Rozdíly jsou nicméně minimální oproti Galaxy S10. Ze subjektivního hlediska je to ale za nás nerozhodně, u Galaxy S10 tomu hodně pomáhají přirozenější barvy. Jak to vidíte vy?

[aps_product_sz id=“504715″]

[aps_product_sz id=“505651″]

Fotí lépe Huawei Mate 20 Pro anebo Samsung Galaxy S10? Co říkáte na fotky Xiaomi Mi Mix 3?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)