Některé Nexusy 6 vrací Google kvůli problémům na Android 7.0

nektere-nexusy-6-vraci-google-kvuli-problemum-na-android-7-0-ikona

Telefony Google Nexus 6 jsou v tuto chvílí mimo dvouleté “aktualizační okno”. Proto jejich majitele potěšila aktualizace na Android 7.1.1, která přišla sice se zpožděním, nicméně s ohledem na politiku Googlu mohou být majitelé rádi i za to. I tak to měla být vůbec poslední aktualizace tohoto modelu. Nyní však přichází zajímavý zvrat: Google některé Nexusy 6 vrací formou OTA na předchozí verzi Androidu 7.0.

Nexusy 6 dostaly update na Android 7.1.1 na začátku ledna tohoto roku. Poměrně záhy se začaly objevovat informace o problémech, se kterými se majitelé těchto telefonů museli potýkat. Část z nich byla vyřešena v rámci pravidelného březnového updatu. Google se nakonec rozhodl k poměrně neobvyklému kroku: vydal “aktualizaci”, kterou operační systém downgraduje na Android 7.0. O neobvyklém a nečekaném OTA balíčku, vracejícím zařízení na předchozí verzi Androidu, informovali uživatelé diskuzního serveru Reddit. Odtud pak informaci převzala zahraniční média.

Některé Nexusy 6 vrací Google kvůli problémům na Android 7.0 Některé Nexusy 6 vrací Google kvůli problémům na Android 7.0

Ani downgrade není pro Nexusy 6 bez problémů

Obvykle po aktualizaci následuje požadavek na restart zařízení, nicméně v tomto případě se tak neděje. Bohužel to ústí v následné padání aplikací, které učiní telefon nepoužitelným. V tuto chvíli je tedy nejlepší buď aktualizaci přeskočit, nebo flashnout ROM s příslušným firmwarem sami. Redaktor serveru Android Police Corbin Davenport pak jako ideální řešení vidí instalaci alternativní ROM LineageOS.

Správce komunity Google reagoval na žádost o vysvětlení situace následovně: “Poslední OTA aktualizace na Android 7.0 způsobila mezi uživateli Nexusů 6 zmatky. Ti, kteří chtějí dostávat budoucí aktualizace, musí přejít na tuto verzi. Pokud se po přijetí updatu objeví problémy, proveďte prosím tovární reset zařízení.”

Připomeňme, že Nexus 6 byl vlajkovým smartphonem společnosti Google v roce 2014. Na svět přišel s Androidem 5.0 Lollipop, o rok později dostal aktualizaci na Android 6.0 Marshmallow. Nakonec se dočkal ještě Androidu 7.0 a v lednu již zmiňované problematické verze 7.1.1. Přístroj však v rámci politiky společnosti Google bude ještě dostávat bezpečnostní aktualizace.

Co říkáte na to, že Google (patrně vůbec poprvé) vrací některé Nexusy 6 na starší verzi systému?

Zdroje: 9to5google.com, androidpolice.com, androidauthority.com, androidheadlines.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)