Telefon Nexus 6 konečně dostává aktualizaci na Android 7.1.1

telefon-nexus-6-android-711-ico

Aktualizaci na zatím poslední verzi už před časem dostaly telefony Google Pixel a Pixel XL, Nexus 5X, Nexus 6P a tablet Pixel C. Dva roky starý telefon Nexus 6 (představen byl v listopadu 2014) však update nedostal. Majitelé tohoto referenčního zařízení se tedy museli spokojit jen s Androidem verze 7.0. Situace se změnila včera večer – Google totiž uvolnil tovární i aktualizační obraz Androidu 7.1.1 s číslem sestavení N6F26Q. Majitelé tohoto telefonu tedy mohou v nejbližších hodinách až dnech očekávat OTA update s nejnovější verzí.

Telefon Nexus 6 vyráběla jako vlajkovou loď Googlu společnost Motorola a papírově měl tento model nárok na aktualizace do listopadu uplynulého roku. To potvrdil i samotný Google na oficiálních stránkách podpory, kde je uvedeno, že měsícem, po kterém již nejsou zaručeny aktualizace verze Androidu, je v tomto případě říjen 2016. Zařízení Nexus dostávají aktualizace verze systému Android minimálně po dobu dvou let od doby, kdy byl zahájen jejich prodej v obchodě Google Store. Po dvou letech není dostupnost dalších aktualizací garantována.

Telefon Nexus 6 konečně dostává aktualizaci na Android 7.1.1 Telefon Nexus 6 konečně dostává aktualizaci na Android 7.1.1

Telefon Nexus 6 zvládne Android 7.1.1 hravě!

Po hardwarové stránce by si měl Nexus 6 s Androidem 7.1.1 hravě poradit. Plyne to ze skutečnosti, že bez problémů zvládá Android 7.0, který je na hardware stejně náročný, jako verze 7.1.1. Srdcem telefonu je procesor Qualcomm Snapdragon 805, kterému sekundují 3 GB operační paměti. To je výbava, která na poslední verzi mobilního operačního systému z dílny Googlu zcela postačuje. Otázkou je, proč aktualizace přichází s tak významným zpožděním. Server Android Police spekuluje, že je to způsobeno prioritami vyhledávacího giganta. Ten nyní věnuje největší pozornost aktuálním mobilům Pixel a Pixel XL, zatímco starší zařízení postupně odsouvá na vedlejší kolej.

Tovární i aktualizační obraz je k dispozici na oficiálních stránkách pro vývojáře. Zatímco první jmenovaný nahraje do zařízení zcela čistý systém a provede tak kompletní smazání obsahu zařízení, druhý provádí pouze běžnou aktualizaci. Stáhnout je můžete přes následující odkazy:

Android 7.1.1 dorazí na telefony Nexus 6 také tradiční formou OTA aktualizace. Tyto updaty budou v následujících dnech až týdnech uvolňovány v několika vlnách po celém světě.

Telefon Nexus 6 stále ještě seženete v několika českých e-shopech za cenu začínající na 11 990 Kč.

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)