Aktualizace na Android 7.1.1 pro Nexus 6 přinesla problémy s ozvěnou

nexus-6-problemy-s-ozvenou-ico

Majitelé telefonů Nexus 6 se počátkem ledna dočkali aktualizace na Android 7.1.1. Update přišel ve srovnání s ostatními “sourozenci” Google Nexus a Pixel o něco později, pro mnohé byl však milým překvapením. Oficiální podpora tohoto modelu totiž skončila v říjnu loňského roku. Bohužel důvody k radosti netrvaly dlouho – ukazuje se, že nejnovější verze systému má na Nexusu 6 problémy s ozvěnou.

Uživatelé hlásí potíže při použití hlasitého handsfree a při pohledu do systému pro hlášení chyb nejsou problémy s ozvěnou ojedinělým jevem. Konkrétněji: pokud uživatel Nexusu 6 přijme hovor přes hlasité handsfree, může druhá strana slyšet ozvěnu, svištění, šum či jiné nepříjemné zvuky. Uživatel na druhé straně často slyší v hovoru sám sebe.

“Od aktualizace na Android 7.1.1 (sestavení N6F26Q) mi druhá strana hovoru často hlásí, že slyší ozvěnu. Na mé straně je hovor v pořádku.” hlásí jeden z postižených uživatelů. Ten dále uvedl, že se potíže objevují při každém hlasitém hovoru bez ohledu na to, s kým telefonuje. Další nešťastník si pak stěžoval, že kvůli tomu nemůže používat hlasité handsfree při řízení auta. Nehraje přitom roli, zda byl poslední Android instalován jako OTA aktualizace, nebo nahrán ve formě továrního obrazu.

Nexus 6 má s Androidem 7.1.1 problémy s ozvěnou Nexus 6 má s Androidem 7.1.1 problémy s ozvěnou

Problémy s ozvěnou bude Google řešit

Lze předpokládat, že příčinou uvedených potíží je mikrofon zařízení. Je možné, že problém má něco společného s potlačením šumu, protože něco podobného před časem řešili majitelé Nexusů 6P. Potíže přestanou v okamžiku, kdy majitel Nexusu 6 vypne mikrofon, nicméně to, jak ostatně sami uznáte, není zrovna použitelné řešení. Část uživatelů se po této zkušenosti vrátila k Androidu 7.0 a následně zjistila, že problémy s ozvěnou zcela zmizely. Po aktualizaci na Android 7.1.1 se však opět projevily, což dokazuje, že aktuální verze firmwaru má na toto chování zásadní vliv. Někteří uživatelé se snažili pouze downgradovat aplikaci Telefon, nicméně to kýžený výsledek nepřineslo.

Google vzal hlášení chyby dotčených uživatelů a předal celý problém svým vývojářům. “Přijali jsme tato chybová hlášení a předáváme je vývojovému týmu. Přineseme další informace, jakmile budou k dispozici.” uvedl jeden z vývojářů Googlu, sledující diskuzi.

Máte Nexus 6 s poslední verzí Androidu? Pokud ano, zaznamenali jste problémy s ozvěnou při hovorech přes hlasité handsfree? Podělte se o své zkušenosti s námi i ostatními čtenáři v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidpolice.com, code.google.com, productforums.google.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)