Aplikace Next Lock Screen: Jaká je zamykací obrazovka od Microsoftu?

Next Lock Screen – náhleďák

Microsoft je na Androidu jako doma, a tak se není čemu divit, že mezi jeho Androidími aplikacemi najdeme nástroje všech možných kategorií. Jednou z jeho aplikací je i Next Lock Screen, která (jak název prozrazuje) nahrazuje výchozí zamykací obrazovku. Spolu s aplikací Arrow Launcher tak tvoří dvojici, která dokáže váš telefon značně proměnit.

Next Lock Screen má co nabídnout

Zámek obrazovky od Microsoftu zaujme už svým vzhledem. Ten je poměrně elegantní a naprosto jednoduchý. Jako většina dnešních zámků obrazovky umí i Next Lock Screen zobrazovat notifikace. Stejně tak i aktuální události z kalendáře. Jejich pozadí je ale transparentní, takže rozhodně výrazně neuškodí pečlivě zvolené tapetě. Notifikace se samozřejmě dají odstranit jejich pouhým odsunutím doleva. Stejně tak můžete telefon odemknout jejich otevřením odsunem doprava.

Také si můžete nastavit, zda chcete zámek otevírat jeho pouhým zatažení nebo zda bude požadovat zadání nastaveného PINu či gesta. To jsou ovšem všechno funkce, kterými disponuje leckterý jiný zámek obrazovky. V čem tedy spočívá tak příjemná použitelnost?

Next Lock Screen - aplikace (1)

Rychlé nastavení a přístup k aplikacím

Next Lock Screen nabízí vlastní řešení pro přístup k rychlému nastavení. Stačí po displeji táhnout odspoda nahoru a vysunete panel s možnostmi rychlého nastavení a přístupu k používaným aplikací. Ty je samozřejmě možné přesouvat či mazat podržením na některé z ikonek nebo stiskem tlačítka „Edit“. Přidávat můžete zástupce běžně nainstalovaných aplikací i zkratky k rychlému nastavení, jako například vypínače Wi-Fi, bluetooth nebo přisvětlovací diody.

Další vychytávkou je možnost volby několika režimů tohoto panelu. Můžete tak nastavit různé aplikace a přepínače pro různá prostředí. Pokud tedy budete v práci, budete mít nastavené pravděpodobně nějaké kancelářské balíky, e-maily nebo kalkulačku, pokud budete na cestách, bude mezi aplikacemi například hudební přehrávač, prohlížeč, sociální sítě nebo kecálky. Pomocí malého přepínače přímo na zamykací obrazovce pak můžete mezi režimy snadno přepínat.

Díky vlastnímu přístupu k rychlému nastavení a notifikacím přímo na zamykací obrazovce můžete klidně v nastavení Next Lock Screen vypnout (skrýt) hlavní systémovou stavovou lištu. Pokud vysloveně nepotřebujete vidět sílu mobilního signálu, pravděpodobně vám chybět nebude. Naopak její skrytí přispěje celkově jednoduchému a elegantnímu designu.

Next Lock Screen
Next Lock Screen
Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)