Nejrychlejší check-iny na Foursquare s aplikací Simple Checkin

simple_checkin_ico

Jestliže patříte k příznivcům a uživatelům geolokační hry Foursquare, možná si občas povzdechnete nad zbytečně překombinovaným rozhraním této aplikace. K tomu, abyste provedli check-in (“přihlášení k danému místu”), potřebujete celkem čtyři tapnutí: prvním spustíte aplikaci, druhým stisknete tlačítko CHECK IN, třetím vyberete požadované místo a konečně čtvrtým se k danému místu přihlásíte.

Prvním tapnutím spustíte aplikací, druhým stisknete tlačítko CHECK IN Prvním tapnutím spustíte aplikací, druhým stisknete tlačítko CHECK IN

Třetím tapnutím vyberete požadované místo Třetím tapnutím vyberete požadované místo

Čtvrtým tapnutím se k danému místu přihlásíte Čtvrtým tapnutím se k danému místu přihlásíte

Pak ještě následuje obrazovka se souhrnem Pak ještě následuje obrazovka se souhrnem

Programátor Matthew Rathbone se rozhodl udělat totéž, ale jednodušší cestou. Napsal aplikaci Simple Checkin, jejíž zdrojový kód se skládá z pouhých 770 řádků. Jeho cílem je, aby i po dalších vylepšeních celý program nebyl delší než 1000 řádků, byl maximálně rychlý a nespotřebovával příliš energie.

V Obchodě Play prezentuje následující klíčové vlastnosti:

  • Check-in jedním tapnutím (budeme-li počítat i spuštění aplikace, pak jsou nutná tapnutí dvě, což je stále polovina ve srovnání s oficiální aplikací).
  • Kromě nejbližších bodů zobrazuje v horní části obrazovky také mapu, na které si můžete zkontrolovat, zda je vaše poloha zaměřena správně.
  • Vyhledávání okolních míst (venues) podle názvu přes tlačítko v horní liště.
  • Aplikace hned po spuštění načte nejbližší místa, na kterých byste se mohli chtít přihlásit.
  • Check-iny jsou nastaveny jako sdílené s přáteli na Foursquare (nelze provést “soukromý check-in”), ale nejsou posílány na Twitter ani Facebook (což je dobře, protože většinou stejně nikoho nezajímají).
  • S check-inem je přenášena také aktuální poloha, takže přihlášení se započítávají do boje o mayora.
  • Aplikace neobsahuje žádné reklamy.

Jak tedy vypadá check-in s aplikací Simple Checkin? Prvním tapnutím aplikaci spustíte a vyčkáte (obvykle jen několik sekund) na načtení okolních venues.

Prvním tapnutím aplikaci spustíte a vyčkáte (obvykle jen několik sekund) na načtení okolních venues Prvním tapnutím aplikaci spustíte a vyčkáte (obvykle jen několik sekund) na načtení okolních venues

Druhým tapnutím se rovnou k danému místu přihlásíte.

Druhým tapnutím se k danému místu přihlásíte. Druhým tapnutím se k danému místu přihlásíte.

Pak už se můžete věnovat reálnému světu ;). Simple Checkin sice dělá jen jednu jedinou věc, ale dělá ji dobře a rychle.

Přihlášení k venue proběhlo v pořádku Přihlášení k venue proběhlo v pořádku

Proti oficiální aplikaci Foursquare vám ale tato nesdělí, kolik jste za přihlášení dostali bodů, jestli jste získali mayora, ani jak si aktuálně stojíte v týdenním žebříčku. Stejně tak nelze posílat fotografie, přidávat a číst komentáře, ani jinak komunikovat s ostatními uživateli služby. Pokud tedy například chcete vyhledat okolní restaurace a pročíst si hodnocení jiných uživatelů, bude lepší ponechat si i oficiální aplikaci. Pro check-iny na místech, kde se přihlašujete každý den, je ale Simple Checkin naprosto ideální.

Simple Checkin tedy není náhradou za oficiální aplikaci (a ani nemá být), ale to je perfektní doplněk, který oceníte především, pokud spěcháte.

Simple Checkin podporuje Android 2.1 a vyšší, takže není problém ho používat na starších telefonech. O kvalitě aplikace svědčí i hodnocení v Obchodě Play: známka 4,6 ukazuje na velkou spokojenost dosavadních uživatelů. Zbývá dodat, že Simple Checkin můžete stáhnout a používat úplně zadarmo bez jakýchkoli omezení.

Simple Checkin for Foursquare
Simple Checkin for Foursquare

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

No Image-01

FootFeed: Kladivo na geolokační hry

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
5 min. uložit na později

Komentáře (2)