TOPlist

Kterých 10 mobilů se letos zatím prodalo nejvíc? Výsledky možná překvapí

nejprodávanější telefony Q1 2020

Po prvním kvartálu roku 2020 jsme se už od analytických společností dočkali několika zajímavých statistik ze světa mobilních telefonů. Víme například i to, jak moc s trhem zamával koronavirus. V Číně se meziročně propadly prodeje mobilů o extrémních 22 %, celosvětově šlo o 17 %. Objevily se také zajímavé statistiky pro západní Evropu, které hovoří o velkém vzestupu firmy Xiaomi. Stejná značka pak figuruje trochu překvapivě na zajímavých místech i v celkovém žebříčku nejprodávanějších telefonů za období od ledna do března 2020. Tabulce „nejprodávanější telefony Q1 2020“ od společnosti Canalys jasně vévodí iPhone 11, který je následovaný čtyřmi Android telefony. Celkově je v desetičlenném pořadí sedm telefonů s Androidem a tři iPhony.

nejprodávanější telefony Q1 2020 graf Canalys

Nejprodávanějším Android telefonem byl za první tři měsíce letošního roku Xiaomi Redmi Note 8 / 8T. Až druhý byl Samsung se svým Galaxy A51. Celkově má ovšem Samsung v nejlepší desítce čtyři zástupce. Kromě zmíněného modelu jde o mobily A10s, A20s a extra levný A01. Jihokorejská firma evidentně boduje převážně s telefony střední třídy z řady A. Apple má ve výsledcích kromě standardního jedenáctého iPhonu také varianty Pro Max a Pro. Xiaomi / Redmi doplňuje kompletní desítku modely Note 8 Pro a 8A. Jiné firmy či značky se mezi nejprodávanější telefony Q1 2020 vůbec nedostaly.

Máte jeden z vyjmenovaných telefonů?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)