Nejnovější aplikace z Google Play #294: LEGO v mobilním telefonu

Nejnovější aplikace z Google Play #294: LEGO v mobilním telefonu

Ani při 25. pondělí roku 2019 nemůže chybět další pokračování našeho pravidelného seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát vám představíme sociální síť pro rybáře, novou aplikaci plzeňského dopravního podniku, komunikační program pro hráče a na závěr ukážeme kosmické LEGO v mobilu.

Angling & fishing – sociální síť pro rybáře

První novinkou dnešního přehledu zamíříme mezi rybáře. Aplikace Angling & fishing poskytuje užitečné informace o rybaření, lovištích a způsobech rybolovu. Každý rybář si v rámci programu může vést deník, digitalizovat úlovky a vytvořit tak svou osobní historii.

Sociální síť má i soutěžní rozměr – rybáři, kteří zasílají své úlovky a informace, totiž získávají body. Na jejich základě pak vzniká hodnocení uživatelů. Každý uživatel tak může bojovat o svou pozici v rámci země i celého světa.

Úlovky se zobrazují na interaktivní mapě, která má mnoho dalších funkcí. Pomocí filtrů lze například najít obchody s rybářskými potřebami, místa, kde je možné získat povolení k lovu nebo půjčovny lodí. Mapa je skvělý nástroj pro plánování rybářských výletů a nalezení dobrých rybářských míst.

Fishnatic app

Fishnatic app

Aplikace Angling & fishing je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu si ji nainstalovalo více než pět tisíc uživatelů. Jejich spokojenost dokládá pěkná průměrná známka 4,2. 13 MB velký instalační balíček lze použít na zařízeních s Androidem 5.1 a novějším.

Fishnatic - Angling & fishing
Fishnatic - Angling & fishing

Virtuální Plzeňská karta – plzeňská MHD v kapse

Se druhým programem dnešního dílu se podíváme do českých luhů a hájů, konkrétně do západočeské metropole. Virtuální Plzeňská karta navazuje na starší aplikaci MOJE Plzeňská jízdenka a stejně tak za ní stojí Plzeňské městské dopravní podniky.

Autoři v Obchodě Play uvádějí, že Virtuální karta je určena právě pro vás, pokud chcete:

 • využívat veřejnou dopravu v Plzni a nemuset přitom nikam chodit kvůli zřízení karty nebo dobití předplatného
 • dobíjet časové předplatné pro MHD v Plzni z pohodlí domova
 • kupovat jízdenky pro MHD v Plzni přes aplikaci v mobilním telefonu se slevou
 • mít Plzeňskou kartu stále u sebe bez nutnosti nosit s sebou plastovou kartičku
 • mít přehled o všech vašich transakcích

Bohužel krátce po spuštění se aplikace potýkala s několika „dětskými nemocemi“ – uživatelé například hlásili potíže s registrací nebo jim chyběla možnost zakoupení dlouhodobého předplatného pro vnější dopravní zónu.

V tuto chvíli je Virtuální Plzeňská karta v Obchodě Play desátý den a zaznamenala jen něco přes padesát instalací. Známka 2,3 rozhodně nepůsobí moc dobře, nicméně stojí na pouhých třech hodnoceních. Balíček velký 3,4 MB můžete instalovat na telefony s Androidem 4.4 a vyšším.

Virtuální karta
Virtuální karta

Pokud často cestujete MHD, může vám přijít vhod náš článek SvětAndroida doporučuje: jak vyzrát na hromadnou dopravu?

Steam Chat – komunikace pro hráče

Do třetice všeho dobrého tu máme aplikaci, která bude známa snad všem hráčům počítačových her. Steam Chat od Valve Corporation přišel na Android, kde hodlá nabídnout plnohodnotnou komunikační platformu pro mobilní telefony a tablety.

Autoři lákají především na to, že mobilní Steam Chat nabízí vlastnosti známé z desktopové verze klienta služby Steam:

 • Seznam přátel – Stačí nakouknout a hned zjistíte, kdo právě co hraje. A pokud jste si na PC vytvořili vlastní kategorie přátel nebo lištu oblíbených, na mobilu o nic z toho nepřijdete.
 • Konverzace – Nové konverzace si poradí se všemi odkazy, videi, tweety, GIFy, emotikony služby Steam a dalšími médii.
 • Pozvánky k přátelství – Přidejte si uživatele do přátel pomocí odkazu, který lze sdílet třeba e-mailem.
 • Upozornění – Díky upozorněním už nikdy nepromeškáte pozvánku do hry nebo důležitou zprávu. Upozornění si navíc můžete přizpůsobit zvlášť pro každého přítele, místnost i kanál.
 • Místnosti – Časově neomezené konverzační místnosti Vám umožňují zůstat v kontaktu s uživateli sdílejícími Vaše zájmy.

Program Steam Chat je v Obchodě Play od poloviny května, kdy jsme o ní také informovali, a za tu dobu si ho nainstalovalo více než sto tisíc uživatelů. Jejich spokojenost dokládá pěkná průměrná známka 3,6. 29 MB velký instalační balíček lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

Steam Chat
Steam Chat

LEGO City Explorers – LEGO v mobilu

Dánský výrobce patrně nejznámější stavebnice LEGO nedávno představil novou řadu City Explorers, jejímž hlavním motivem je dobývání vesmíru. V rámci marketingové podpory tohoto produktu, zejména sady číslo 60228 „Start vesmírné rakety“, připravil doprovodnou aplikaci LEGO City Explorers.

Pomocí tohoto programu budete moci vzlétnout za zábavou a dobrodružstvím v kosmu. Vaším úkolem bude odpálit svou vlastní digitální raketu a plnit mise jako skuteční astronauti. Aplikace je inspirovaná NASA dobrodružstvími, která astronauti zažívají.

Jako hlavní funkce jsou jmenovány:

 • Odpalte svou raketu do vesmíru pomocí řídicího panelu!
 • Vydejte se na vzrušující mise, stavějte bezvadné modely a pořizujte krásné snímky!
 • Podívejte se na parádní videa opravdových astronautů NASA, vesmírné lodě, rakety a mnoho dalšího!
 • Součástí jsou digitální návody na stavění pro modely z edice LEGO City Vesmír a návody na stavění Plus pro vybrané produkty – ty umožňují přibližovat, otáčet a prohlížet si hotový model ve speciálním režimu. Skvělý společník k LEGO stavění!
 • Zkombinujte se sadou 60228 Start vesmírné rakety a užijte si ještě více zábavy!
 • Prozkoumejte vesmír kostku po kostce!

V tuto chvíli je LEGO City Explorers v Obchodě Play necelé čtyři týdny a zaznamenala jen něco přes deset tisíc instalací. Dosavadní spokojenost odráží průměrná známka 3,9. Balíček velký 82 MB můžete instalovat na telefony s Androidem 4.2 a vyšším.

LEGO® City Explorers
LEGO® City Explorers

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)